Kleutervoetbal bij Zeerobben
Vorige week organiseerde Zeerobben voor de groepen 1 t/m 4 van de basisscholen een voetbaldag. ’s Ochtends was het de beurt aan de kinderen van groep 1 en 2 en ’s middags kwamen de groepen 3 en 4 naar het Oostersportpark. Een leger aan vrijwilligers stond klaar om de kinderen alles te leren over het voetballen.
Tevens konden kinderen en ouders kennismaken met Zeerobben. Kinderen waren enthousiast en leerkrachten meer dan tevreden. Tussen de voetbalspelletjes door kregen de kinderen wat te drinken onder een heerlijk zonnetje en was er fruit voor iedereen dat aangeboden was door hoofdsponsor Smeding Groenten en Fruit. Zeerobben kijkt terug op een zeer geslaagde dag en was blij met de nieuwe aanmeldingen die volgden.
Het is de doelgroep waar Zeerobben veel tijd, energie en expertise in stopt middels de Waddenrobkes. Al 17 jaar spelen de Waddenrobkes op de zaterdagochtend hun onderlinge competitie. Op een speelse manier kennis maken met voetbal om vervolgens door te stromen richting de JO8-groepen. Eind augustus/begin september gaan de Waddenrobkes weer van start. Bekijk de foto's van Frans Bode onderaan deze pagina.
Jeugdjournaal Zeerobben
Afgelopen zaterdag was het dan zover. Aan een lang seizoen, dat voor de meeste teams op zaterdag 30 augustus 2025 begon, is nu dan toch een einde gekomen. Wat rest zijn nog de familiedagen op 19 en 20 juni en daarna is het genieten van de welverdiende zomerstop.
JO12
De afgelopen week kwamen alle JO12-teams nog een keer in actie. JO12-1 kwam op zaterdag uit tegen Franeker en dat zijn altijd spannende wedstrijden. Dit keer was het Zeerobben dat er met de overwinning vandoor ging. In het hol van de leeuw werd met 0-4 gewonnen. Hierdoor eindigt JO12-1 op een gedeelde 1e plaats in de hoofdklasse. Het doelsaldo van koploper Frisia is beter maar wat een prestatie van deze jongens. Wat zijn er stappen gemaakt. JO12-2 kwam dinsdag al in actie en verloor met 3-4 van SJO DFC en ook JO12-3 speelde op dinsdag en verloor nipt met 4-3 van IJVC.
JO11
Voor JO11-1 stond er niks meer op het spel. Zij verloren de met 2-8 van LSC. JO11-2 speelde haar laatste wedstrijd thuis tegen Franeker en won die met 5-2. En JO11-3 behaalde een verdienstelijk punt door met 2-2 gelijk te spelen tegen St. Anna.
De dag van morgen
En dan ziet de dag van morgen er ineens heel anders uit. Het programma beperkt zich tot een aantal oefenwedstrijden die de nieuwe selectieteams alvast gaan spelen ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. De meeste teams gaan genieten van hun eerste vrije zaterdag. Volgende week nog de familiedagen en daarna maar eens kijken hoe het komt met de mooiste dag van de week.
Open training meisjes
Vorige week maandag was alweer de laatste open training voor meisjes in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar en dat bracht toch weer een paar nieuwe meiden naar het Ostersportpark. Alle trainers van de afgelopen trainingen waren aanwezig bij de laatste training. Het werd een leuke afsluitende training met o.a. tikspelletjes, behendigheidsspelletjes, flessenvoetbal en partijtje. Zeerobben gaat na de zomer met een nieuw MO13 starten en nog een aantal teams maar daarover binnenkort meer info.

Foto: Frans Bode.
Zeerobben presenteert sterk technisch kader
Het invullen van alle kaderposities op de standaardteams is voor de Hoofdjeugdopleidingen (HJO’s) Rudy Outhuijse en Gerrit Riem jaarlijks een belangrijk speerpunt in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ene keer lukt dat sneller en beter dan de andere, maar voor komend seizoen presenteerden Rudy en Gerrit een wel heel mooie en kwalitatief indrukwekkende lijst met namen van trainers en coaches. Wat daarbij vooral opvalt is dat vrijwel al deze trainers op de een of andere manier hun roots bij Zeerobben hebben. Een veelzeggende constatering waar de club trots op kan zijn. Trainers en coaches die de club(-cultuur) van binnen kennen, maar daarnaast extern opleidingen en ervaringen hebben opgedaan. Een situatie die Zeerobben past als een goed zittende groen/witte jas.
Goed voorbeeld daarvan is de al eerder aangekondigde benoeming van Dennis Riem tot trainer/coach van de JO19-1 als opvolger van Jesse Oppendijk. Bij Zeerobben had Dennis al op jonge leeftijd laten zien welke potentie hij heeft als trainer en nu hij 3 seizoenen ervaring heeft opgedaan bij Blauw Wit ’34 in Leeuwarden, krijgt hij de kans om zijn kunnen te tonen bij het Vlaggenschip van de grote jeugdafdeling van Zeerobben.
Dennis was er natuurlijk bij toen afgelopen donderdag een tekensessie plaatsvond met alle jeugdtrainers die dan wel hun contracten verlengden, dan wel nieuwe contracten aangingen.
De volledige lijst voor komend seizoen ziet er als volgt uit:
| Team | Naam | Functie |
|---|---|---|
| – | Rudy Outhuijse | HJO |
| – | Gerrit Riem | HJO |
| JO23-1 | NIEUW | Nadere info volgt |
| MO20-1 | Siep de Bruin | Trainer/coach, schuift door vanuit MO17-1 |
| JO19-1 | Dennis Riem | Trainer/coach, terug na 3 seizoen Blauw Wit ‘34 |
| JO19-1 | Steffen Nota | Ass. trainer, schuift door vanuit JO17-1 |
| JO17-1 | Luca Broersma | Trainer/coach, gediplomeerd trainer VC2 |
| JO17-1 | Casper Hanekamp | 2e trainer, CIOS‑opleiding |
| MO17-1 | Vacature | Benoeming aanstaande |
| JO15-1 | Jasper de Groot | Trainer/coach, start opleiding Voetbaltrainer |
| JO14-1 | Casper Hanekamp | Trainer/coach, CIOS‑opleiding |
| JO14-1 | Luca Broersma | 2e trainer, gediplomeerd trainer VC2 |
| JO13-1 | Mirren de Haan | Trainer/coach, verlengd contract |
| JO12-1 | Hessel Oswald | Trainer/coach, CIOS‑opleiding |
| MO13-1 | Vacature | Benoeming aanstaande |
| JO11-1 | Vincent Breidenbach | Trainer/coach, verlengd contract |
| JO8/JO9/JO10 | Arjen Miedema | Technisch coördinator Carrousel onderbouw |
| Meisjes | Janita Bootsma | Technisch coördinator |
| Waddenrobkes | Stephanie de Vries | Coördinator Waddenrobkes |
Al met al een namenlijst waar Zeerobben met veel vertrouwen de belangen van haar jeugdopleiding in handen kan leggen. Enthousiasme, betrokkenheid, talent, kennis en ervaring zijn daarin belangrijke bouwstenen.
Gesprekken met trainers voor MO17 en MO13 zitten in de afrondende fase en volgen spoedig. Dat geldt ook voor het nieuw opgezette JO23-1, waarover binnenkort veel meer.

Vorige week donderdag werden door bijna het gehele technisch kader de contracten ondertekend op het hoofdveld. Foto: Frans Bode.
Zeerobben zal bij aanvang van het nieuwe seizoen met 26 jeugdteams (excl. Waddenrobkes) deelnemen aan de competities. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de indelingen en dan zullen uiteraard ook de namen van de stafleden bij de andere teams worden ingevuld.
Ook het aantal teams kan nog wijzigen, omdat we nog in de overschrijvingsfase zitten en er nog bijna dagelijks aanmeldingen bijkomen. Zeerobben verwelkomt graag nieuwkomers en is er organisatorisch ook op voorbereid meer teams te kunnen plaatsen. Wiens belangstelling is gewekt door de presentatie van deze indrukwekkende trainersstaf bij de jeugd, kan zich uiteraard melden. Aanmelden kan via het aanmeldformulier op onze website, of stuur een mailtje naar secretaris@zeerobben.nl.
Familiedagen
Volgende week barsten bij Zeerobben de familiedagen weer los. De eerste activiteiten beginnen al op vrijdagmiddag 15.30 uur met o.a. een zeskamp voor de jeugd, Expeditie Zeerobben, Smakelijk Zeerobben en natuurlijk het kaatsen. Op zaterdag is er traditioneel het Bode-toernooi en dit jaar voor het eerst het Zeerobben-ontbijt. Daarnaast natuurlijk het gekostumeerd voetbal en de Tinus Booy Penaltybokaal. Uiteraard is er veel muziek van o.a. Gaatzen Bosma en is er een hapje en een drankje. Van Waddenrobke tot senior. Er is voor een ieder wat te doen. Na de familiedagen zit het seizoen erop en gaat het complex dicht. Dan begint de zomerstop.









