Het initiatief van Sue Smeding, Miranda Jager en Marja Salverda combineert creativiteit, duurzaamheid en betrokkenheid bij de samenleving.
Mensen, producten en de planeet
Bij Tast-baar draait alles om drie pijlers: mensen, producten en de planeet. De stichting maakt unieke, op maat gemaakte artikelen – zoals tassen en kussens – van gerecyclede materialen. Elk product wordt met zorg gemaakt door leden van de Tast-baar community: mensen die weer willen instromen op de arbeidsmarkt, de taal beter willen leren, hun creativiteit willen inzetten of simpelweg nieuwe contacten zoeken.
De eerste tassenlijn wordt ontworpen door Marion Faber van Faber Tassen en samen met de Tast-baar community geproduceerd.
Een initiatief uit de gemeenschap
“Marja en ik kenden elkaar al jaren en spraken vaak over een eigen initiatief,” vertelt Sue. “Toen ik Miranda ontmoette, bleek dat zij bezig was met iets vergelijkbaars. Zo kwamen onze ideeën samen en ontstond Tast-baar.”
Hoewel de oprichters verschillende achtergronden hebben - zorg, projectmanagement en creatieve projecten - vullen ze elkaar perfect aan met één gemeenschappelijk doel: een plek creëren waar mensen elkaar vinden en versterken.
Duurzaam model
Wat Tast-baar extra bijzonder maakt: de producten hebben altijd een opdrachtgever. Zo ontstaat er meteen een publiek dat wacht op de creaties. De eerste grote samenwerking is met The Tall Ships Races Harlingen 2026. Hun oude banners, vlaggen en kleding worden hergebruikt en krijgen een tweede leven als officiële merchandise. Een duurzaam model dat ook interessant kan zijn voor andere evenementen en verenigingen.
Kom kijken op 26 augustus
Heb je ervaring met naaien, wil je deel uitmaken van de creatieve community of ben je gewoon nieuwsgierig?
-
Kom dan langs bij de officiële opening van Stichting Tast-baar op 26 augustus in Dok5, Harlingen.