Ongeveer veertig tall ships doen in dit eerste weekend van juli Harlingen aan. Tijdens Sail Harlingen is het vier dagen lang genieten van muziek, straattheater, markten, foodtrucks en natuurlijk de tall ships als groot middelpunt van het evenement. De organisatie verwacht ongeveer 300.000 bezoekers. Daarmee is Sail Harlingen het grootste publieksevenement in Noord-Nederland komende zomer.
De Tall Ships Races worden dit jaar voor de zeventigste keer georganiseerd. ‘Een mooie mijlpaal die we natuurlijk gaan vieren. Daarin willen we de geschiedenis en het erfgoed een bijzondere plaats geven’, vertelt Lieuwe Krol, directeur Sail Harlingen. ‘Daarnaast is Harlingen voor de vierde keer gasthaven van dit grote internationale evenement. Iedere editie opnieuw zoeken we naar vernieuwing, zoals dit jaar het openingsconcert op donderdagavond 2 juli. Een deel van de tall ships ligt dan al in de Harlinger Haven. Vanaf de wal en het water is het genieten van de Marinierskapel met vocalisten zoals Floor Jansen. Het is een soort grachtenconcert, maar dan in onze buitenhaven.’
Tall Ships Races
De Tall Ships Races starten op 24 juni in Aarhus in Denemarken. Harlingen is de tweede gasthaven. Na Harlingen doen de tall ships Antwerpen en Stavanger aan. Op 30 juli eindigt de race in Aalborg. Uniek aan de Tall Ships Races is dat jongeren tussen de 15 en 25 jaar als trainee een etappe mee kunnen varen aan boord van een van de tall ships. Aan boord leren ze allerlei nieuwe vaardigheden, leiderschap nemen, doen ze zelfvertrouwen op en sluiten ze internationale vriendschappen.
- Trainees kunnen zich nu nog aanmelden via www.sailharlingen.com/trainees.








