Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Evenementenvisie gemeente Harlingen

11-06-2024

HARLINGEN - Elk jaar wordt er met de inzet van vrijwilligers, ondernemers, verenigingen en stichtingen een verrassend groot aanbod aan evenementen in de gemeente Harlingen georganiseerd.

Evenementenvisie gemeente Harlingen Beeld: Edwin Kooren

Al die evenementen, groot en klein, lokaal, regionaal of (inter)nationaal dragen bij aan de leefbaarheid van onze gemeente en de positieve energie waar Harlingen op voortbouwt. Tegelijkertijd heeft de gemeente Harlingen gemerkt dat organisatoren afgelopen jaren tegen verschillende problemen aanliepen.

 

Evenementenvisie gemeente Harlingen 2024

Daarom heeft de gemeente een evenementenvisie opgesteld. Voorafgaand aan het uitwerken van deze visie zijn verschillende betrokkenen geïnterviewd, is er een vragenlijst uitgezet onder inwoners binnen onze gemeente en is er werkbijeenkomst georganiseerd met evenementenorganisatoren. Alle opbrengsten zijn verwerkt in de evenementenvisie gemeente Harlingen 2024.

 

Met deze evenementenvisie wil de gemeente een goed evenementenaanbod faciliteren voor het plezier en de verbinding tussen inwoners, bezoekers en ondernemers. De gemeente stimuleert daarbij de vernieuwing van bestaande evenementen, maar koestert ook gewaardeerde tradities, zodat er een goed evenwicht is.

De evenementenvisie bevat vier strategielijnen waarlangs uitvoering wordt gegeven. Dit zijn:

  • Versterken van de Harlinger identiteit in het evenementenaanbod
  • Stimuleren van vernieuwing van het huidige evenementenaanbod
  • Meer ruimte bieden aan nieuwe initiatieven
  • Versterken van lokale samenwerking

 

Subsidieregeling evenementen

Naast de evenementenvisie heeft het college van B&W een nieuwe subsidieregeling uitgewerkt voor evenementen. Hierin is vastgelegd of en welke evenementen in aanmerking komen voor een subsidie en wat de hoogte hiervan is. Met deze subsidieregeling wil de gemeente werken aan de ambities en doelen zoals verwoord in de evenementenvisie. De regeling bevat een nieuwe werkwijze, richtlijnen en toetsingscriteria voor een heldere en eenduidige subsidieverlening aan organisatoren. Aan deze subsidieregeling wordt een nieuw, jaarlijks budget gekoppeld. De exacte hoogte daarvan wordt in het najaar bij de behandeling van de gemeentebegroting besloten.


Burgemeester Ina Sjerps is blij met de evenementenvisie en de subsidieregeling: “Evenementen zijn belangrijk voor de gemeente Harlingen omdat ze bijdragen aan levensgeluk, de trots en de saamhorigheid tussen de inwoners. Met deze evenementenvisie en subsidieregeling willen we een impuls geven aan het evenementenklimaat binnen onze gemeente.”

 

Vergaderingen van de gemeenteraad

De gemeenteraad vergadert op 19 juni, 27 juni en 10 juli over de evenementenvisie. Op 10 juli zal de raad een besluit nemen over deze visie. De agenda en bespreekstukken van de gemeenteraad zijn te vinden op www.harlingen.nl/vergaderingen-gemeenteraad.

  • Wilt u inspreken over de evenementenvisie? Dat kan alleen op de woensdag 19 juni tijdens de beeldvormende commissievergadering. Hiervoor kunt u zich aanmelden via griffie@harlingen.nl 

 

Agenda en vergaderstukken

Alle agenda's en stukken van de vergadering zijn digitaal te raadplegen. In onderstaand overzicht staan alle geplande vergaderingen van de Raadscommissie en de Raadsvergaderingen. De agenda en vergaderstukken worden uiterlijk 10 dagen voor de vergadering gepubliceerd. Als u op de datum klikt komt u bij de vergaderstukken. Wilt u de stukken lezen op uw mobiel of tablet, maak dan gebruik van het iBabs burgeraccount. U bent van harte welkom om de vergaderingen van de raad bij te wonen in het Stadhuis of mee te kijken via de livestream.

 

Hoe werkt iBabs?

Volg ►deze link of ga met een smartphone of tablet naar de App Store (Apple) of Google Play (Android) en kunt u iBabs-pro gratis downloaden.

Met de volgende gegevens logt u in:

  • Site: Harlingen
  • E-mailadres: burger (alleen dit woord, e-mailadres is niet nodig)
  • Wachtwoord: burger

 

Downloads

 

 

 

Algemeen Gemeente Kunst & Cultuur Muziek Sport & Recreatie

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Plannen voor herinrichting centrum Harlingen bekend

11-06-2024

HARLINGEN - Centrum van Harlingen moet transformeren tot fijne verblijfplaats.

Bouwers en bewoners vieren hoogste punt fase 1 Toekomstig Almenum

11-06-2024

HARLINGEN - Na de sloop van het eerste deel van Almenum werden in januari de eerste palen voor de fundering geboord.

Ontdek Harlingen: Harlinger Lanenkaatsen 75 jaar deel 2

11-06-2024

HARLINGEN - Ubbo Posthuma en Rein Visser van de Facebookpagina ‘Ontdek Harlingen’ brengen deze week dagelijks een videobijdrage over het Lanenkaatsen.

Reacties

Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE CZVideoful CZVideoful Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Hubo-Faber Hubo-Faber Connexa Connexa IJssalon Min12 IJssalon Min12 Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Milûk Milûk Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Karsten Wonen Karsten Wonen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Firma Sijtsma Firma Sijtsma Visie-Events Visie-Events Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor
Connexa Connexa Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Copini Opticiëns Copini Opticiëns TeamFRL TeamFRL Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Zensa Moda Zensa Moda Hubo-Faber Hubo-Faber Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie CZVideoful CZVideoful Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Visie-Events Visie-Events
Connexa Connexa Visie-Events Visie-Events Hubo-Faber Hubo-Faber Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Milûk Milûk Zensa Moda Zensa Moda Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Firma Sijtsma Firma Sijtsma Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor CZVideoful CZVideoful Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Haarmode Cats Haarmode Cats Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot TeamFRL TeamFRL
Milûk Milûk Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Hubo-Faber Hubo-Faber CZVideoful CZVideoful Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Copini Opticiëns Copini Opticiëns Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Visie-Events Visie-Events Firma Sijtsma Firma Sijtsma Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Karsten Wonen Karsten Wonen IJssalon Min12 IJssalon Min12 Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen TeamFRL TeamFRL BENG Evenementen BENG Evenementen
Zensa Moda Zensa Moda Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Firma Sijtsma Firma Sijtsma Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Milûk Milûk Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Karsten Wonen Karsten Wonen TeamFRL TeamFRL Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail BENG Evenementen BENG Evenementen