Jeugdjournaal
Morgen begint de 3e fase. Ter voorbereiding op die 3e fase werden er afgelopen zaterdag alweer wat oefenwedstrijden gespeeld. De jongste jeugd maakte gebruik van de Waddenhal voor een onderling toernooi.
JO19-1 komt in de 3e fase uit in de hoofdklasse. De ploeg speelde afgelopen zaterdag al een oefenwedstrijd tegen LSC en die verliep toch anders dan ze gehoopt hadden. De ploeg uit Sneek won met 6-1. Zaterdag 31 januari start de 3e fase in de hoofdklasse met een thuiswedstrijd tegen Veenwouden. Morgen oefent JO19-1 nog een keer ter voorbereiding op die 3e fase tegen Heerenveense Boys.
Ook JO13-1 speelde een oefenwedstrijd. Thuis tegen L. Zwaluwen werd er met 8-1 gewonnen. Morgen is de ploeg nog vrij. Voor hen start de 3e fase in de 1e klasse op 31 januari met een thuiswedstrijd tegen Friese Boys.
Verder werd er door de JO17-1 een pittige training afgewerkt. Na het avontuur in de divisie komt de ploeg de rest van de competitie uit in de hoofdklasse. Ze starten morgen met een uitwedstrijd tegen Balk.
Zaalvoetbal voor jongste jeugd
Omdat het vervolg van de competitie (3e fase) morgen pas begint is er door de verschillende leeftijdscategorieën gezocht naar alternatieven. Op 3 januari werd de snertloop georganiseerd en op zaterdag 17 januari was het eerst de beurt aan de JO8 en JO9 groep voor een onderling toernooi in de zaal en aansluitend mochten de meisjes en jongens van de JO10 en JO11 aan de bak in de Waddenhal. Veel plezier en toch weer even gevoetbald. Voor de winnaars was er een bokaaltje, voor alle deelnemers een vaantje. Morgen gaat de 3e fase van de competitie weer van start voor de jeugd.
JO10/JO9/JO8
Ook in de 3e fase start de jeugdafdeling met maar liefst 9 teams. Hier worden geen uitslagen en standen gepubliceerd. Dit is volgens de KNVB in lijn met de ontwikkeling van de nieuwe wedstrijdvormen waarbij het draait om het spelplezier van de pupillen. De uitslagen worden wel bijgehouden voor de KNVB i.v.m. de indelingen voor de volgende fases. Zo moet je uiteindelijk in een niet te makkelijke of te zware competitie terecht komen. Half maart is de 3e fase afgelopen en wordt er aansluitend nog 1 fase gespeeld tot half mei.
De dag van morgen
Met 11 thuis- en 11 uitwedstrijden voor de jeugd is het mooi verdeeld morgen. De eerste wedstrijden beginnen alweer om 08.45 uur. De zaterdag is weer terug als mooiste dag van de week.
Waddenrobkes in de zaal
Afgelopen woensdag trainden de Waddenrobkes voor de 2e keer in de Waddenhal. Op bijgaande foto is duidelijk te zien wat training bij de Waddenrobkes met de kinderen doet. Trainster Naomi van der Tuin geeft uitleg aan de kinderen over een nieuwe oefening. De kinderen luisteren aandachtig en hebben er zin in. En zo hoort het ook te zijn. Plezier hebben met elkaar en spelenderwijs een beetje leren voetballen. Daar draait het om bij de Waddenrobkes van Zeerobben.

Foto: Frans Bode.
De meiden van Zeerobben
De vrouwen van Zeerobben VR1 zijn de 2e seizoenshelft, na een korte winterstop, prima begonnen. Thuis hadden ze geen kind aan de vrouwen van vv Steenwijk die op een 9e plek stonden. Voor de rust scoorde Zeerobben via Danique en Meike al 2 keer maar na de rust begon het nog beter te draaien. Na rust werd er door Dagmar, Stephanie (2), Eline en Marije nog gescoord waardoor de einduitslag op 7-0 werd bepaald. Een mooie opsteker voor de vrouwen die morgen weer een thuiswedstrijd spelen. Dan komt koploper Steenwijkerwold op bezoek. Zeerobben staat momenteel op de 2e plaats zodat van een echte topper kan worden gesproken. Beiden ploegen treffen elkaar morgen op het Oostersportoark om 12.30 uur.

Blijdschap bij de dames als Danique Slot op aangeven van Rinske Schaap de 1-0 heeft gescoord.
Foto: Gertjan Miedema.
En ook voor MO17-1 gaat morgen de competitie weer van start. De meiden hebben voor de winterstop de 2e fase afgesloten in de hoofdklasse met een mooie 2e plaats net achter Geel Wit. Morgen start de 3e fase met een uitwedstrijd tegen Helpman in stadion Esserberg.
En tot slot gaan ook de meiden van MO15-1 morgen weer verder met de 3e fase. Omdat meer meiden zich hebben aangesloten bij de MO15-1 gaan de meiden als elftal de uitdaging aan in de 1e klasse. Als 9-tal werd de ploeg zowel in de 1e als in de 2e fase kampioen. Ze zijn dan ook blij dat ze vanaf morgen een treetje hoger mogen acteren. MO15-1 start met een uitwedstrijd tegen Blauw Wit ’34 uit Leeuwarden.
Zeerobben Darts 2026
Afgelopen zaterdag was het weer tijd voor het jaarlijkse darttoernooi op de Robbenplaat. Vele leden hebben s’ ochtends en s’ middags hun eerste wedstrijd na de winsterstop gespeeld. Maar na het voetbal kon eenieder zich opmaken voor Zeerobben Darts in de kantine. Met bijna honderd deelnemers was deze 20e editie, een jubileum, weer een groot succes!
Jeugd
Ook dit jaar was er weer een jeugdtoernooi. Om 15:00 stonden dertien deelnemers verdeeld over drie poules klaar om te strijden voor een plek in de volgende ronde. Via het knock-out systeem kwamen we rond 17:00 aan bij de finale. Deze finale ging tussen Rick van der Zee en Jend Siderius. Na een spannende finale was het Rick, compleet met gepersonaliseerd dartshirt, die uiteindelijk de overwinning naar zich toe trok. Hij pakte hiermee de titel, nadat hij vorig jaar de finale verloor. Rick is daarmee ook de winnaar van de eerste wisselbokaal ooit voor het jeugdtoernooi. In de troostfinale ging het tussen Rijk Arends en Jurre Balt. Rijk won en pakte hiermee de derde prijs.
- Rick van der Zee
- Jend Siderius
- Rijk Arends
- Jurre Balt

Dames
Ook de dames waren dit jaar weer goed vertegenwoordigd. Met een aantal debutanten uit onder andere de MO17 en VR18+ 7-tal werd In twee poules gestreden om plekken in de halve finales. Beide halve finales waren spannend, de één ging tussen Janita Boutsma en Shalina Pander en de andere tussen Thialda Vrieswijk en Jill Schippers. De finale plekken werden behaald door Janita en Thialda. Voor Janita was het haartweede final op rij. Rond tien uur werd de finale gespeeld en was het Janita die de hoofdprijs binnen sleepte. Nieuw dit jaar is de grote wisselbokaal voor de dames, waarin Janita haar naam voor het eerst vereeuwigd op zal worden. Een mooi verjaardagscadeau!
- Janita Boutsma
- Thialda Vrieswijk
- Jill Schippers
- Shalina Pander

Heren
Bij de heren was het ook weer volle bak. Vierenzestig deelnemers verdeeld over zestien poules waren in de poulefase aan het knokken voor een plekje in de knock-out ronde. Met veel nieuwe gezichten en oude bekenden werden er spannende partijen gespeeld. In één poule was de stand zelfs helemaal gelijk waardoor er gespeeld moest worden met een extra beslissende leg . Na bijna vijf uur darten konden we beginnen aan de halve finales. Deze gingen tussen Xiaoshan de Bock tegen Rowan Grijpma en Marcel Amels tegen Finn de Graaf. Xiaoshan en Marcel bereikte de finale. Voor beide mannen was dit hun eerste finale van Zeerobben Darts, een nieuwe kampioen vandaag dus!. Een mega spannende finale werd uiteindelijk door debutant Xiaoshan met 4-3 gewonnen. Na eerder in het toernooi oud winnaars Wilfred Brandes en Albert Beuker uit te schakelen, was het voor Xiaoshan de verdiende eer om de beker omhoog te houden.
- Xiaoshan de Bock
- Marcel Amels
- Finn de Graaf
- Rowan Grijpma

Speciaal voor deze jubileum editie werden er tijdens de prijsuitreiking gouden bekers uitgereikt. De hoogste uitgooi van de avond komt op naam van David Kwast, hij deed dat met 132. Namens de organisatie willen wij iedereen bedanken voor een geslaagd toernooi. Novisafe, Van der Ploeg Schilderwerken en Aalders Timmerwerken bedankt voor het sponsoren van dit toernooi. Wij kijken uit naar volgend jaar, onze 21e editie!








