Oorzaak?
Leeuwarder Zwaluwen speelde als een tandeloze tijger ( 4 vaste waarden waren afwezig) en Zeerobben had het mes tussen de tanden met wederom de hoofdrol voor het verdedigingsblok met als betrouwbaar sluitpost Theo Nota. In een aantrekkelijke eerste helft laat Zeerobben na om de wedstrijd op slot te gooien. Daarom bleef het tot de 3 – 0 spannend.
Wel kansen, slechts één doelpunt
Al na 7 minuten een uitgespeelde kans met als initiator Niec Aalders en Thom Faber op de paal. Hoewel Leeuwarder Zwaluwen de eerste tien minuten het spel bepaalde, was het Zeerobben, dat in de omschakeling de 1 – 0 liet aantekenen. Patrick Amels speelde diep op Thomas Dijkstra, meegeven aan Quinten Warmerdam en van de achterlijn hard voorgezet alwaar Thomas Dijkstra simpel binnentikte. Een combinatie over links speelde Jay de Vries op Bauke jan Kamminga dan naar Thom Faber diens voorzet op Thomas Dijkstra leverde laatstgenoemde een 100 % kans op, net naast. Leeuwarder Zwaluwen nam de regie over de wedstrijd in handen, maar zoals geschreven leverde dit overwicht geen enkel rendement op. De vele hoekschoppen en verre ingooien werden resoluut door Amels en Van der Veen uit de zestien gespeeld, maar aan opbouw kwamen de groenwitten niet toe. In de voorlaatste minuut een oprisping van Niec Aalders. Met een parade langs de zijlijn tot de achterlijn bood hij Dijkstra de gelegenheid, in één keer op de pantoffel, maar keeper Bart Wielenga stond op de juiste plek.
Niet mooi, wel resultaat
Meteen na de thee een energiek Zwaluwen kreeg een halve kans maar een futloos schot naast was alles wat deze inzet opleverde. Aan de andere kant belandde een vrije trap van Wesley Tankink op het hoofd van Bauke Kamminga, de bal werd nog van de doellijn gehaald. Hoewel de Leeuwarders een optisch overwicht hadden, bracht dit niet het gewenste resultaat. De defensie stond opnieuw als een huis. Een halve corner werd door Wesley Tankink hard voor geslingerd en Patrick Amels kopte snoeihard de 2 – 0 binnen. Wat de “Sweltsjes” ook probeerden kansen werden er niet gecreëerd. Slordig uitverdedigen was de aanleiding tot de 3 – 0. Kamminga onderschepte de bal, terugleggen op Niec Aalders, die met een bekeken passje met de juiste snelheid Thom Faber bediende .Thom zette met een beheerste inzet de wedstrijd op slot. Met de moed der wanhoop vielen de gasten uit Leeuwarden wel aan, maar de weg naar een doelpunt werd niet gevonden. De prima leidende referee L. Tolman maakte een einde aan de toch wel eenzijdige wedstrijd, de blauwhemden konden niet en de groenhemden hoefden niet.
De tweede wedstrijd de nul gehouden, een belangrijke winst ten opzichte van de eerste helft van de competitie. Toen scoorde Zeerobben wel, maar kregen ze ook regelmatig flink wat tegendoelpunten. Echt mooi was het allemaal niet maar uit de laatste drie duels 9 punten is een prima resultaat.
Scoreverloop: 1 – 0 Thomas Dijkstra (9 m.); 2 – 0 Patrick Amels (60 m.) 3 – 0 Thom Faber (67 m.)
Zeerobben: Theo Nota; Jay de Vries; Patrick van der Veen; Patrick Amels; Wesley Tankink; Niec Aalders (Noa van Gils 85 m.); Thomas Dijkstra (Tomas Zeilmaker 80 m.); Thom Faber; Quinten Warmerdam; Bauke Jan Kamminga (Levi Kiewiet 70 m.); Ane Schaap.









