In een aflevering die in november werd uitgezonden op NPO 2, stonden bijzondere en zeldzame Bijbeltegels centraal. Het ging om drie vroege Bijbelse voorstellingen van uitzonderlijk hoge kwaliteit. Precies het soort werk waarmee de Nederlandse tegeltraditie internationaal naam heeft gemaakt. Door hun zeldzaamheid, uitstekende staat en vakmanschap vertegenwoordigen deze tegels een aanzienlijke waarde.
Naar aanleiding van de uitzending doken de programmamakers dieper in de herkomst en betekenis van de voorstellingen. Dat onderzoek leidde onder meer naar de Zaanse Schans én naar Harlingen. In de Harlinger Aardewerk & Tegelfabriek werd vastgelegd hoe tegels nog altijd op authentieke wijze worden vervaardigd, volgens antieke en originele recepturen.
Het volledige productieproces is door de camera gevolgd: van het vormen van de klei en het drogen tot het bakken, glazuren en het met de hand beschilderen van de tegels. De opnames, die afgelopen zomer in Harlingen zijn gemaakt, geven een helder beeld van het ambacht, de authenticiteit en het vakmanschap dat hier nog dagelijks wordt beoefend.
De uitzending is te zien op Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december om 15:17 uur, bij AVRO/TROS op NPO 2 en via NPO Start.








