In verschillende karakteristieke kamers van het museum genoten bezoekers van een rijk en gevarieerd muzikaal programma, omlijst door kunst en lekkere hapjes en drankjes. Een vriendelijk lentezonnetje in de museumtuin gaf de middag een feestelijk tintje.
Baur-zaal
Het eerste concert vond plaats in de sfeervolle Baur-zaal. Zangeres Adrie Hoekstra en gitarist Harry Greve brachten twee aria’s die Greve gecomponeerd heeft uit het boekje van Lijsbeth Scheltema uit 1734: ‘Sehnsucht nach dem Frühlung’ van Mozart uit 1791 en het ‘Mailied’ van Gabler uit 1798. Het bewaard gebleven boekje van Lijsbeth Scheltema behoorde tot de inboedel van de familie Hannema en wordt nog altijd bewaard in het museum. Als inleiding vertelde mevrouw Hoekstra over de achtergrond, het tijdsbeeld en de keuze voor deze twee aria’s.
Zilverkamer
Vervolgens was er in de prachtige Zilverkamer een fluitconcert van de jonge veelbelovende studente van het conservatorium en voormalig studente van Seewyn, Evanna Boonstra. Zij speelt dwarsfluit en ze vertelde over haar keuze voor de volgende muziekstukken: een ‘Étude’ van Drouet, mooie romantische openingsmuziek, ‘Fantasie no. 6’ van Telemann, dit barokstuk past heel goed bij het zilverwerk, en ‘Drie Landelijke Miniaturen’ van Sigtenhorst Meyer, mooie muziek, die goed in het gehoor ligt.
Expositieruimte
Het derde muzikale optreden werd verzorgd door Derk Stegeman, cellist, in de Expositieruimte, waar momenteel de tentoonstelling ‘Dubbel Zien’ is van de Harlinger kunstenaars Ellen van Putten en Erik Sok. De cellist speelde in deze zaal de sonate van Hendrik Andriessen uit 1951. Ook Derk Stegeman vertelde over de achtergrond van deze muziek en lichtte zijn persoonlijke keuze toe.
Het museum als podium
De optredens werden zowel door de musici als door de gasten als heel bijzonder ervaren. Iedereen is het erover eens dat het museum een prachtig podium biedt. Ook volgt het museum, als culturele instelling, de landelijke gedragscode dat alle artiesten die werken in de kunst, cultuur en creatieve sector betaald worden via het principe Fair Pay voor hun optredens. Na afloop meldden zich spontaan nieuwe Vrienden voor de vereniging, maar ook musici, die graag een volgende keer ook wel zouden willen optreden in het museum om hun passie over te brengen.
Tussen de concerten door waren er de amuses. Deze overheerlijke creatieve versnaperingen waren ontworpen en gemaakt door Jan de Valk en zijn cursisten Renée Langhout, Leen Schlosser en Marga Funk. Het waren spannende culinaire kunstwerkjes. De decoratie werd gratis ter beschikking gesteld door Bloom&Style Anja. Dit alles gecombineerd met een goed glas wijn, water of frisdrank. Na zo veel indrukken was er tevens gelegenheid om even te ontspannen in de mooie binnentuin met de lentebloemen, kruiden en vogels. Het museum en de Vereniging Vrienden van het Hannemahuis kijken terug op een bijzondere zondag matinee, met veel nieuwe gezichten en waarbij de verbinding van alle culturele uitingen even centraal stond.