Ubbo en Wiebe, hoeft gien achternaam bij want su binne alom bekend in Harlingen en omstreken.
Ubbo groeide op in de Bargebuurt en was één van Fattie. Wiebe groeide op Achter de Schouwburg en was een van die Tuuten. Pa Fattie het sien sporen verdiend as muzikant bij ut Stedelijke, Pa Tuuten was een voortreffelijk sportman (o.a. de PC).
Ubbo en Wiebe groeiden dus op in echte volksbuurten, waar veul van onze sporthelden het levenslicht zagen. En wat dochst van al die karakteristieke figuren? Age Meleur, Engele Kletskop enzo.
Verkleed as heilsoldaat
Ubbo wil ik bedanke voor sien mooie verhaaltjes in de Harlinger Courant over Oane Klep bijvoorbeeld. En voor sien culturele bijdragen, reportages, interviews en foto's. En wat dochst van sien muzikale bijdrage an ons Stedelijke? Maar Ubbo kan oek sumaar opdûke op een of andere trouwpartij of jubileum verkleed as heilsoldaat!
Woorden schieten tekort
En dan onze Wiebe Tuuten, Wiebe ouwe seun woorden schieten tekort. Dou staast midden in de Harlinger gemeenschap. Er is gien één die de gevoelens van de Harlingers beter vertolkt as Wiebe. Mooie stad an 't Wad seit alles. En wat hest met de Wiebe van Dijk Superband veul mesen vreugde en plezier geven.
En oek namens veul Harlingers, dank voor dien in memoriams. Vaak precies zoals de mesen waren, gewone Harlingers gien notabelen, maar mesen die op hun manier een stempel hebben gedrukt.
Wiebe dou must us wete wast dou voor al die mesen hest betekent in al die jaren, dank daarvoor! Ik hou nou op, want anders wudde die twee oek nog mankeliek. Ik moest dit even kwiet lieve mesen. Ubbo en Wiebe nog een knorre jaren in gezondheid, prettige kerst en een tevreden 2026.
Dicky Visser








