Nou, mien maat Klaas had mie uutnodigd om naar ut cabaret te gaan daar in Franeker. Dat komt, sien meiske Fien woont daar, dus dochten Henk Jan en ikke, daar kanne we wel even hene. De jongens en meiskes van de al wat oudere cabaretploeg Sljocht traden daar op, samen met de oek al wat ouderen van ut Remedy Kwintet. Nou, ut was vol in de Koornbeurs en wij konden mooi op ut balkon zitte met een pracht uutzicht oppe mesen op ut podium. En ik mut zegge, Marijke Winters, Anneke Tulp, Jaap Zwartepoorte en Jan Roorda met hun drummer Sido en bassist Rene Mulder begonnen samen met ut Remedy Kwintet met ut nummer van The Beatles, When I’m Sixty-Four. Dat ging wat stroef, maar daarna was ut tiptop voor mekaar. Prachtig zongen ze de "Sljocht"-liedjes over de Peerdebrug, de Prikkebuurt, ut ouwe zwembad van Diemer Lodewegen en zelfs een stukje over Franeker en Harlingen. Dit tot groot plezier van die enkele Harlingers diet ur waren.
Mooie stad an ut Wad
Jaap had nog even een kwinkslag over wat een Franeker ut mooist van Harlingen vient. Nou, dat was natuurlijk de laatste trein naar Franeker. Een mopke diet wij voor de Eerste Wereldoorlog van 1914-1918 al vertelden, maar ja, dat hinderde niks. Wel toen ie ut Franeker volkslied ankondigde en zei: "Dat hewwe ze in Harlingen niet." Dan het ie nog nooit Mooie stad an ut Wad hoort, dat zingt jong en oud met. Maar ja, dat waren wat steekjes, dat was leuk en dat mut kenne. Verder niks anders as lof voor hun optreden en ut sfeertje in e zaal. En een groot compliment voor Anneke Tulp diet ut optreden afsloot met ut prachtig Abba-lied Thank You for the Music. En dat zong ut meiske hartstikke goed.
En dan ut Remedy Kwintet, oek dat was goed te noemen. Prachtige liedjes uut de jaren ’60, ’70, ect, ect, met ze nou en dan een ballad ur tussendeur. En prakties alle liedje konnen de mesen inne zaal metzinge, ze zorgden voor een goed sfeertje. Wij waanden ons dan oek even terug in de jaren ’60 toen we inne Koornbeurs oppe zelfde muziek foxtrotten en Engelse walsen dansten. Na afloop in de forjee nog even na borrele en een hoop bekenden ontmoete. Nee, dit middagje Franeker was goed en wij hewwe ons goed vermaakt. We waren trouwens wel weer blied dat we inne trein naar Harlingen zaten.