Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen week 37 - 2023

08-09-2023

HARLINGEN - Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen van 4 t/m 8 seprember 2023.

APV en Bijzondere Wetten

De volgende aanvragen zijn binnengekomen:

 • 5-9-2023, Sinterklaasintocht Harlingen. Evenementenvergunning voor het organiseren van de Sinterklaasintocht op 18 november 2023 van 13:45 tot 16:15
 • 5-9-2023, Lions Franeker-Harlingen, Evenementenvergunning voor het organiseren van de Nieuwjaars duik op 1 januari 2024 van 12:00 uur tot 18:00 uur.

 

Tegen een binnengekomen aanvraag/verzoek kan geen bezwaar worden ingediend.

 

De volgende vergunningen en ontheffingen zijn verleend:

 • 31-08-2023, Pearle Opticiens. Ontheffing voor het plaatsen van een container aan de Voorstraat 15. Van 18 september tot en met 2 oktober 2023.

 

Bezwaar

Indien u het niet eens bent met een besluit dan kunt u hiertegen bezwaar maken. Hiervoor dient u binnen 6 weken na de datum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Voorlopige voorziening

Als u de beslissing op het bezwaarschrift niet wilt afwachten en snel duidelijkheid wilt dan kunt u de voorzieningenrechter vragen om een voorlopige voorziening. Het adres van de voorzieningenrechter is:

Voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Nederland, Postbus 150, 9700 AD Groningen.

 

Wijkschouw Binnenstad Zuid

Oproep aan bewoners Binnenstad Zuid (Noorderhaven Zuidzijde tot Zuiderhaven Noordzijde en alles wat ertussen ligt, centrum) om punten door te geven aan info@harlingen.nl, vóór 14 september 2023 voor de wijkschouw. De punten komen aan de orde tijdens de wijkschouw Binnenstad Zuid op 5 oktober 2023.

 

Wijkschouw Trebolbuurt

Oproep aan bewoners Trebolbuurt om punten door te geven aan info@harlingen.nl, vóór 19 september 2023 voor de wijkschouw. De punten komen aan de orde tijdens de wijkschouw Trebolbuurt op 10 oktober 2023.


 

Wijkschouw Byniastate

Oproep aan bewoners Byniastate om punten door te geven aan info@harlingen.nl, vóór 26 september 2023 voor de wijkschouw. De punten komen aan de orde tijdens de wijkschouw Byniastate op dinsdag 17 oktober 2023.

 

Oproep aan mensen met een beperking om deel te nemen aan Stuurgroep “Toegankelijk Harlingen”.

De stuurgroep “Toegankelijk Harlingen” zet zich in voor een inclusieve en toegankelijke samenleving voor alle inwoners van de gemeente Harlingen. Om deze missie te versterken, nodigt de stuurgroep mensen met een (lichamelijke of geestelijke) beperking uit om deel te nemen aan hun initiatieven en besluitvormingsprocessen.

 

“We geloven dat het essentieel is om degenen met verschillende perspectieven direct bij onze inspanningen te betrekken”, zegt Hendrik Sijtsma, wethouder openbare ruimte. “Door mensen met een beperking op te nemen in onze groep, kunnen we beter begrijpen welke uitdagingen er zijn en samenwerken aan oplossingen die voor iedereen werken.”

 

Als u/jij geïnteresseerd bent om deel te nemen aan de stuurgroep “Toegankelijk Harlingen”, stuur dan een e-mail vóór 1 oktober 2023 naar a.attema@harlingen.nl. Uw/jouw betrokkenheid kan een positieve impact hebben op het verbeteren van de toegankelijkheid van openbare ruimtes, diensten en evenementen in onze gemeente.

 

We streven ernaar om gemeente Harlingen een plek te maken waar iedereen gelijke kansen heeft om volledig deel te nemen aan het stadsleven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jacqueline Tuininga, bereikbaar via 06 303 25 401.

 

Raadscommissie 13 september 2023 en raadsvergadering 27 september 2023

In de raadscommissie van woensdag 13 september a.s., aanvang 19.30 uur, worden o.a. de volgende punten voorbereid:

 • Toelating nieuw raadslid
 • Benoeming B.J. Kooistra-Aske tot lid van de RvT van Stichting OVO Fryslân-Noord
 • Benoeming leden Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit 2023
 • Tweede wijzigingsbesluit van de gemeenschappelijke regeling Fryslân-West
 • RBPO-meerjarenplan
 • Evaluatie en richtinggevende aanbevelingen verzelfstandiging Haven Harlingen
 • Gemeentelijk Rioleringsplan 2024-2028
 • Vaststellen bestemmingsplan Harlingen - Oostpoort fase 3
 • Protocol geheimhouding gemeente Harlingen 2023
 • Jaarstukken Gemeenschappelijke regeling Fryslân-West
 • Begrotingswijziging 2024 FUMO

 

De agenda en stukken kunt u vinden op de website: www.harlingen.nl of via het burgeraccount van iBabs-pro (site: harlingen, e-mail: burger, wachtwoord: burger)

 

In de Raadsvergadering van woensdag 27 september aanvang 19.30 uur, wordt over de raadsvoorstellen een besluit genomen.

Publiek kan de vergaderingen bijwonen of volgen via de livestream op de website: www.harlingen.nl Hier kunt u ook de agenda van de vergaderingen vinden.

 

Wilt u inspreken?

Dat kan in de raadscommissie, dat mag ook over punten gaan die niet op de agenda staan. Meldt u uiterlijk 11 september aan bij de griffie via griffie@harlingen.nl .

 

 

Gemeente

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Het Alternatief 139 bij Omroep RSH

08-09-2023

HARLINGEN - De scholen zijn in september weer begonnen in het noorden.

Column Stadstuin Harlingen

08-09-2023

HARLINGEN - In deze column informeren we u over de ontwikkeling van de Stadstuin Harlingen.

Rabo ClubSupport: stem op Toneelgezelschap Midlum!

08-09-2023

MIDLUM - Van 4 t/m 26 september kunnen leden van Rabobank stemmen op hun favoriete club.

Reacties

Copini Opticiëns Copini Opticiëns Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis IJssalon Min12 IJssalon Min12 Karsten Wonen Karsten Wonen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Hubo-Faber Hubo-Faber Firma Sijtsma Firma Sijtsma Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Visie-Events Visie-Events Zensa Moda Zensa Moda Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen BENG Evenementen BENG Evenementen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Milûk Milûk TeamFRL TeamFRL Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail CZVideoful CZVideoful Connexa Connexa
Zensa Moda Zensa Moda Firma Sijtsma Firma Sijtsma Connexa Connexa Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Visie-Events Visie-Events Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Copini Opticiëns Copini Opticiëns Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen CZVideoful CZVideoful Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires TeamFRL TeamFRL Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Hubo-Faber Hubo-Faber Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Milûk Milûk IJssalon Min12 IJssalon Min12
Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Zensa Moda Zensa Moda Connexa Connexa Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Hubo-Faber Hubo-Faber Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Haarmode Cats Haarmode Cats TeamFRL TeamFRL BENG Evenementen BENG Evenementen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Milûk Milûk Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Copini Opticiëns Copini Opticiëns Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE CZVideoful CZVideoful Karsten Wonen Karsten Wonen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur
Karsten Wonen Karsten Wonen Firma Sijtsma Firma Sijtsma Hubo-Faber Hubo-Faber Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Haarmode Cats Haarmode Cats Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas CZVideoful CZVideoful Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Connexa Connexa TeamFRL TeamFRL Milûk Milûk Zensa Moda Zensa Moda IJssalon Min12 IJssalon Min12 Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Visie-Events Visie-Events Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen BENG Evenementen BENG Evenementen
Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Milûk Milûk Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen TeamFRL TeamFRL Firma Sijtsma Firma Sijtsma Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis