Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Zelfstandig financieel adviseur van ASN Bank in Harlingen. Jouw bank dichtbij.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Bekijk de nieuwe folder met de beste aanbiedingen!
van Veen Uitvaartzorg

van Veen Uitvaartzorg

Uw uitvaartondernemer in Harlingen voor een begrafenis of crematie in Friesland en omgeving.
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen week 23 - 2026

05-06-2026

APV en Bijzondere Wetten

De volgende vergunningen zijn verleend:

  • 02 juli 2026 tot en met 06 juli 2026 een artikel 35 ontheffing (Alcoholwet) voor het tijdelijk schenken van alcohol tijdens the Tall Ships Races 2026 rondom de Willemshaven in Harlingen;
  • 07 juli 2026 tot en met 09 juli 2026 evenementenvergunning voor het houden van Spijkerstad iedere dag van 09.00 uur tot 15.00 uur op de ijsbaan aan de Achlumerdijk in Harlingen;
  • 15 juli 2026 tot en met 20 september 2026 het innemen van een standplaats ten behoeve van het bevolkingsonderzoek naar borstkanker op de parkeerplaats van het zwembad aan de Kimswerderweg in Harlingen.

 

Bezwaar

Als u het niet eens bent met een besluit dan kunt u hiertegen bezwaar maken. Hiervoor dient u binnen 6 weken na de datum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Voorlopige voorziening

Als u de beslissing op het bezwaarschrift niet wilt afwachten en snel duidelijkheid wilt dan kunt u de voorzieningenrechter vragen om een voorlopige voorziening. Het adres van de voorzieningenrechter is: Voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Nederland, Postbus 150, 9700 AD Groningen.

 

Omgevingsvergunning

Burgemeester en wethouders van Harlingen maken bekend dat tot en met 3 juni 2026.

De volgende aanvragen omgevingsvergunningen zijn binnengekomen:

  • 29-05-2026, Blynsewei 5, Midlum, het realiseren van een bewaarplaats agrarisch product met verwerkingsruimte;
  • 01-06-2026, Almenumerweg, perceel HLG02B4881, Harlingen, het realiseren van een nieuwe brug;
  • 01-06-2026, Kerkpoortstraat 63, Harlingen, het vervangen van dakpannen en het dak voorzien van windveren;
  • 01-06-2026, Kerkpoortstraat 65, Harlingen, het vervangen van dakpannen en het dak voorzien van windveren;
  • 01-06-2026, Westmeep, kavel 115, Harlingen, het bouwen van een vrijstaande woning.

 

De volgende aanvragen omgevingsvergunningen zijn verlengd:

  • 29-05-2026, Ambachtsschoolstraat 8, Harlingen, het realiseren van een in-/uitrit;
  • 01-06-2026, Dokkade 1, Harlingen, het plaatsen van een kunstwerk aan de noordgevel van het Entrepotgebouw;
  • 01-06-2026, Voorstraat 69, Harlingen, het realiseren van een dansstudio.

 

Tegen een binnengekomen aanvraag en/of verlengingsbesluit kan geen bezwaar worden ingediend.

 

De volgende aanvragen omgevingsvergunningen zijn verleend:

  • 29-05-2026, Westerzeedijk, ten hoogte van Zeehoeve, Harlingen, het vervangen van een dijktrap;
  • 29-05-2026, Voorstraat 73, Harlingen, het vervangen en wijzigen van glas in de voorgevel;
  • 03-06-2026, Vioolsteeg 5, Harlingen, het wijzigen van de voorgevel.

 

Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van het verlenen of weigeren van de vergunning een gemotiveerd bezwaarschrift tegen de verleende vergunning indienen bij

burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Begraafplaats Harlingen; gemeente zoekt contact met nabestaanden

In december 2025 is gemeente Harlingen begonnen met het achterhalen van rechthebbenden op graven waarvan de gegevens niet kloppen of ontbreken. Soms is de rechthebbende verhuisd of overleden. In dat geval heeft de gemeente geen contactpersoon meer. Wij komen graag in contact met de nabestaanden om de gegevens van het graf te controleren. Er hebben zich nu ongeveer 430 van de 3000 rechthebbenden gemeld.

 

Is er op het graf van een dierbare een sticker of paaltje geplaatst? Neem dan contact met ons op. Dat kan op werkdagen tussen 10.00 uur en 14.00 uur telefonisch via 0517 492 222 of per e-mail via begraafplaats@harlingen.nl met vermelding van de naam en overlijdensdatum van de overledene(n).

 

Kennisgeving van het voornemen tot uitschrijving BRP

Uit onderzoek van de afdeling Dienstverlening is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de Basisregistratie personen (BRP) staan ingeschreven. Het adresonderzoek heeft geen resultaat opgeleverd.

 

Namens burgemeester en wethouders van Harlingen maakt de teamleider Dienstverlening bekend dat de gemeente Harlingen het voornemen heeft onderstaande personen, per 05-06-2026. Uit te schrijven uit de BRP. Het gevolg hiervan is dat onderstaande personen worden ingeschreven in de Registratie Niet-Ingezetenen (RNI).

 

Het formele besluit tot uitschrijving wordt op dezelfde manier gepubliceerd. Het voornemen tot uitschrijving ligt ter inzage bij de afdeling Dienstverlening.

 

Naam:                                                        Geboortedatum:

  • Yauheni Borisovich Kalantai                  24-09-1966
  • Martina Dorit Stein                                 01-06-1956

 

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen bovengenoemde personen nog informatie geven over de feitelijke verblijfplaats (zienswijze). Dit kan tot vier weken na de datum van deze publicatie. Dit kan schriftelijk of mondeling.

 

De brief kunt u richten aan de gemeente Harlingen, afdeling Dienstverlening Postbus 10000, 8860 HA Harlingen of per e-mail via info@harlingen.nl. Als u mondeling informatie wilt geven vragen wij u telefonisch een afspraak te maken via telefoonnummer: 0517-492222.

Na vier weken wordt over het voornemen een definitief besluit genomen.


Subsidie compensatie OZB maatschappelijk vastgoed

Vrijwilligersorganisaties die vastgoed in eigendom hebben en/of gebruiken voor hun activiteiten, kunnen in aanmerking komen voor de subsidieregeling Compensatie OZB maatschappelijk vastgoed als deze activiteiten een belangrijke bijdrage leveren aan de sociale cohesie en leefbaarheid in de Harlinger samenleving. De hoogte van de subsidie is 75 procent van de aanslag onroerendezaakbelastingen (OZBE/OZBG) van het kalenderjaar en wordt uitsluitend verstrekt als de verschuldigde aanslag onroerendezaakbelasting volledig is betaald. Zie voor de voorwaarden voor subsidieverlening op www.harlingen.nl/subsidieregeling-compensatie-ozb-maatschappelijk-vastgoed-vrijwilligersorganisaties. Organisaties die in aanmerking komen voor compensatie OZB maatschappelijk vastgoed over het kalenderjaar 2026 moeten uiterlijk op 1 oktober 2026 een aanvraag indienen. 

 

Stremmingen in de gemeente Harlingen

  • Van maandag 1 juni 7.00 uur t/m vrijdag 10 juni 16.00 uur zal de kruising De Spiker-Saltryperlaan afgesloten zijn. Dit in verband met het maken van een aansluiting op bestaande rioolput.
  • Vanaf 12 januari tot en met 30 oktober 2026 is de Vierkantsdijk 9-15 afgesloten in verband met nieuwbouwwerkzaamheden. Rijbaan is afgesloten voor doorgaand verkeer. Er blijft wel een tussenpad voor voetgangers/fietsers vanaf Rommestraat.

 

Gemeente

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Voorbeschouwing: FC Meppel – Zeerobben in play-offs om promotie naar de eerst klasse

05-06-2026

HARLINGEN - In de nacompetitie kom je tegenstanders tegen, die je in de reguliere competitie niet tegenkomt.

Tijdelijke verlichting Voorstraat

05-06-2026

HARLINGEN - Openbare verlichtingsaannemer CityTec uit Leeuwarden heeft afgelopen week 30 armaturen uit de Voorstraat voorzien van tijdelijke moderne verlichtingskappen.

Nog één wedstrijd tot promotie voor fc Harlingen

05-06-2026

HARLINGEN - Het seizoen van fc Harlingen komt zondag tot een ontknoping.

Reacties

Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta IJssalon Min12 IJssalon Min12 Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis CZVideoful CZVideoful van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Visie-Events Visie-Events Firma Sijtsma Firma Sijtsma Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Karsten Wonen Karsten Wonen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Olief Olijfolie Olief Olijfolie TeamFRL TeamFRL Copini Opticiëns Copini Opticiëns Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen
Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Haarmode Cats Haarmode Cats Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Milûk Milûk Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen CZVideoful CZVideoful IJssalon Min12 IJssalon Min12 Expert Harlingen Expert Harlingen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Bontes Finance Bontes Finance Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Olief Olijfolie Olief Olijfolie Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Firma Sijtsma Firma Sijtsma Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Karsten Wonen Karsten Wonen
Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen CZVideoful CZVideoful Haarmode Cats Haarmode Cats Olief Olijfolie Olief Olijfolie Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Expert Harlingen Expert Harlingen Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Copini Opticiëns Copini Opticiëns BENG Evenementen BENG Evenementen Zensa Moda Zensa Moda Hubo-Faber Hubo-Faber Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Firma Sijtsma Firma Sijtsma IJssalon Min12 IJssalon Min12 Visie-Events Visie-Events
CZVideoful CZVideoful Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Zensa Moda Zensa Moda Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta BENG Evenementen BENG Evenementen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Firma Sijtsma Firma Sijtsma Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Olief Olijfolie Olief Olijfolie Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Hubo-Faber Hubo-Faber Visie-Events Visie-Events
van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Expert Harlingen Expert Harlingen Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Firma Sijtsma Firma Sijtsma Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen IJssalon Min12 IJssalon Min12 Zensa Moda Zensa Moda Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Milûk Milûk Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta Bontes Finance Bontes Finance Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Hubo-Faber Hubo-Faber Karsten Wonen Karsten Wonen CZVideoful CZVideoful Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Visie-Events Visie-Events