Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Zeekadetkorps Harlingen viert 25-jarig bestaan

13-06-2023

HARLINGEN - Afgelopen zaterdag, 10 juni, heeft de Stichting Zeekadetkorps Harlingen, haar 25-jarig jubileum gevierd.

Zeekadetkorps Harlingen viert 25-jarig bestaan Foto: Dorus Breidenbach.

Het was een gezellige reünie, met de genodigden die in de afgelopen jaren betrokken zijn geweest bij het Zeekadetkorps, onder een partytent van Arjen Beuker, die naast het schip op de kade kon worden geplaatst.

 

Vele mooie herinneringen zijn onder het genot van een hapje en een drankje uitgewisseld. Voor de grote trek was onze stadsgenoot Cor Boonstra met de kraam “vet hippe frieten” aanwezig. Tevens kon er een verloting worden gehouden met vele leuke gesponsorde pakketten, waarvoor onze dank.

 

Uit de verhalen bleek dat vele zeekadetten het als belangrijke herinnering uit hun jeugd hebben ervaren en ook terugdenken aan wat ze hier direct of indirect hebben geleerd. “Wie kan zeggen dat hij in zijn jeugd te varen is geweest op een oude mijnenveger van de Koninklijke marine. Één van mijn mooiste jeugdherinneringen” zei een oud zeekadet die er op 11-jarige leeftijd bij kwam en inmiddels 36 jaar is, hier niet meer woont en het zo graag ook hun eigen kind had gegund dit te beleven.

De aanwezige kadetten van nu hopen dit alles ook te mogen gaan beleven. Dat wordt ze door allen dan ook enorm gegund!

Dát mee te maken wat de vroegere kadetten nu allen in geuren en kleuren, met veel plezier hebben verteld. Ze waren even terug in de tijd.

 

Een leuk detail is dat leiding en bestuur bij de start van het korps, toen onder leiding van Vic Berends, een wisseling heeft ondergaan. Een aantal zeekadetten van toen is heden de leiding, een aantal leiding van destijds zit nu in het bestuur.

 

Dunkirk

Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten op de zaterdagmiddag, wordt er veel geleerd en is er veel gezelligheid en saamhorigheid. Ook zijn de afgelopen jaren vele leuke en vooral ook waardevolle, leerzame activiteiten gedaan, zoals zomerkampen en buitenlandse reizen. Tijdens de zeereizen worden de geleerde vaardigheden in praktijk gebracht. Één van de hoogtepunten was de deelname aan de film “Dunkirk”, waarin het schip een hoofdrol speelde.

 

Het Zeekadetkorps heeft als doelstelling om de interesse bij de jeugd in maritieme beroepen, aan te wakkeren en te ontwikkelen. Vele kadetten hebben aan onze doelstelling voldaan en hebben daadwerkelijk een beroep gekozen in de nautische sector en dat is één van onze belangrijkste missies. Maar ook al kies je hier niet voor, het is daarnaast een leuke, zinvolle vrijetijd besteding.

 

Oude houten dame

Een belangrijk deel van de identiteit van ons korps is het korpsschip “Sittard”, een ex mijnveger van de Koninklijke Marine.

De activiteiten met de zeekadetten en het onderhoud van ons korpsschip kost veel tijd en geld, vandaar dat we dan ook alle steun kunnen gebruiken.    We danken daarom de sponsoren en vrijwilligers die ons lange tijd trouw hebben gesteund. Naast de sponsoren die ons tot nu toe hebben gesteund, zijn meerdere sponsoren zeer welkom. Het historische schip uit 1956, ook wel onze “oude houten dame” genoemd, gaat zonder onderhoud van ons af en dat gaat leiding en kadetten zeer aan ’t hart.

 

Ook danken wij leden van “Vrienden van de Sittard”, die ons korpsschip een warm hart toedragen en dat kenbaar maken door een jaarlijkse financiële donatie. Dorus Breidenbach heeft meegenoten van de verhalen en heeft alles mooi op de foto vastgelegd. We zien terug op een mooie reüniedag.

 

Algemeen

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Sven Koornstra 2e op 1500 m NJK-langebaan

13-06-2023

HARLINGEN - Van 8 tm 11 juni vonden de Nederlandse kampioenschappen lange baan plaats in Amersfoort.

Zonovergoten maandag van het Lanenkaatsen

13-06-2023

HARLINGEN - Voor het bestuur en de vrijwilligers is het altijd weer even zoeken naar de juiste weg.

Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas BENG Evenementen BENG Evenementen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis CZVideoful CZVideoful Connexa Connexa Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Hubo-Faber Hubo-Faber Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Zensa Moda Zensa Moda Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Milûk Milûk Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis
Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen CZVideoful CZVideoful Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Copini Opticiëns Copini Opticiëns BENG Evenementen BENG Evenementen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Zensa Moda Zensa Moda Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot TeamFRL TeamFRL Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Hubo-Faber Hubo-Faber Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Milûk Milûk Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Firma Sijtsma Firma Sijtsma Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Haarmode Cats Haarmode Cats
Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Copini Opticiëns Copini Opticiëns Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Zensa Moda Zensa Moda TeamFRL TeamFRL Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Firma Sijtsma Firma Sijtsma Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires CZVideoful CZVideoful Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Connexa Connexa
Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis BENG Evenementen BENG Evenementen Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Firma Sijtsma Firma Sijtsma Visie-Events Visie-Events Copini Opticiëns Copini Opticiëns Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Milûk Milûk Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires CZVideoful CZVideoful Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Connexa Connexa Karsten Wonen Karsten Wonen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Haarmode Cats Haarmode Cats Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas
Connexa Connexa Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Firma Sijtsma Firma Sijtsma CZVideoful CZVideoful Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Stichting Harlingen Sail Stichting Harlingen Sail Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen