Van donderdag 22 tot en met zondag 25 oktober 2026 kwamen zwemmers uit binnen- en buitenland in actie tijdens de Dutch Qualifiers en het Nederlands kampioenschap korte baan in Rotterdam. Namens ZV De Vikings verschenen Tycho Wienbelt, Jetze de Vries en Wytse Broekstra aan de start. Wytse Broekstra zorgde voor een van de hoogtepunten met de Nederlandse seniorentitel op de 200 meter wisselslag.
Dubbele Nederlandse titel voor Wytse Broekstra
Wytse Broekstra leverde een bijzondere prestatie op de 200 meter wisselslag. In de A-finale bij de senioren noteerde hij 2.02,04. Tobias van Aggelen finishte eerder, maar omdat hij de Duitse nationaliteit heeft, ging de Nederlandse seniorentitel naar Wytse Broekstra. Eerder op de dag had Wytse Broekstra op dezelfde afstand al de Nederlandse titel in de categorie onder 20 jaar veroverd, in een tijd van 2.02,76.
Ook op de 200 meter schoolslag werd Wytse Broekstra Nederlands kampioen onder 20 jaar. Hij zette een tijd neer van 2.13,46. In de A-finale bij de senioren eindigde hij op deze afstand als zevende in 2.13,70.
Op de 100 meter wisselslag zwom Wytse Broekstra in de categorie onder 20 jaar 56,16, goed voor de tweede plaats. In de B-finale in de avondsessie kwam hij opnieuw tot 56,16; de 9e tijd in de B-finale. Op de 50 meter schoolslag klokte hij 28,45 en op de 100 meter schoolslag 1.01,80, een persoonlijk record. Beide tijden waren goed voor de derde plaats op het podium bij de zwemmers onder 20 jaar. In de B-finales van de avondsessie noteerde hij respectievelijk 28,54 en 1.02,11. De Wijnaldumer Wytse Broekstra traint bij de Zwemacademie in Amsterdam, onder leiding van zwemcoach Job van Duijnhoven.
Tycho Wienbelt zwemt persoonlijk record
Tycho Wienbelt kwam uit in de categorie onder 18 jaar. Hij traint grotendeels bij Het OC in Drachten, bij Henri Koek en Wendy Hagendoorn. Tycho Wienbelt had zich geplaatst voor de 200 meter rugslag, de 200 meter vlinderslag en de 400 meter wisselslag.
Op de 200 meter rugslag zwom Tycho Wienbelt in de ochtendsessie 2.18,96, waarmee hij zich plaatste voor de C-finale. In die finale verbeterde hij zich met een tijd van 2.17,34. Op de 200 meter vlinderslag noteerde hij 2.26,15. De 400 meter wisselslag leverde met 4.56,17 eveneens een persoonlijk record op.
Jetze de Vries haalt C-finale
Jetze de Vries kwam uit in de seniorencategorie. Hij traint in Harlingen onder leiding van Kim Bos bij Het Derde Haad. Op de 50 meter schoolslag plaatste hij zich met 29,90 voor de C-finale. Daarin tikte hij aan in 30,16. Daarnaast zwom De Vries de 100 meter schoolslag, waarop hij een tijd van 1.07,96 neerzette.
Mooie prestaties op NK
Vier dagen zwemmen op het NK korte baan in Rotterdam hebben voor Wytse, Tycho en Jetze weer mooie zwemresultaten opgeleverd!








