In totaal namen 19 zwemmers deel aan deze leerzame en sportieve middag.
Stevige warming-up
De clinic begon met een stevige warming-up in de vorm van verschillende afstanden. De oudere zwemmers werkten een programma af van 100 meter borstcrawl en 100 meter wisselslag in omgekeerde volgorde, terwijl de jongere deelnemers 100 meter in hun eigen slag zwommen.
Daarna stond een belangrijk onderdeel van het wedstrijdzwemmen centraal: de stroomlijn. De zwemmers oefenden niet alleen hoe ze zo gestroomlijnd mogelijk door het water kunnen bewegen, maar ervaarden ook bewust het verschil door juist minder goed te stroomlijnen. Dit zorgde voor veel inzicht én verrassende resultaten.
Ook het verbeteren van de beenslag kwam uitgebreid aan bod. Met gerichte oefeningen kregen de zwemmers tips om krachtiger en efficiënter te bewegen in het water.
Keerpunten
Vervolgens was het tijd voor starts en keerpunten. Onder begeleiding van Kromowidjojo oefenden de deelnemers eerst met hun ‘goede’ been en voorkeurskant, waarna ze juist uitgedaagd werden om het tegenovergestelde te doen. Hoewel dit in het begin wat onwennig voelde, bleek al snel dat ook deze kant goed ontwikkeld kan worden.
De clinic werd afgesloten met een estafette, waarbij alle zwemmers de geleerde technieken en tips direct konden toepassen. Het zorgde voor een sportieve en enthousiaste afsluiting van een geslaagde middag.
Na het zwemmen was er nog gelegenheid om met Kromowidjojo op de foto te gaan en vragen te stellen. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Als dank voor haar komst ontving zij een heerlijk Fries suikerbrood en een kaartje met daarin persoonlijke bedankjes van alle deelnemende zwemmers.
De aanwezigheid van Kromowidjojo maakte diepe indruk op de zwemmers, die niet alleen veel geleerd hebben, maar ook extra gemotiveerd zijn geraakt om verder te trainen.








