De uitwedstrijd werd met 2-0 verloren en dit in combinatie met het degradatie spook wat de heren op de hielen zit, wisten ze dat ze aan de bak moesten.
Tijdens het eerste en tweede kwart ging de wedstrijd gelijk op, zowel Harlingen als Lelystad wisten wat kansen te creëren, maar nog niet te scoren. Waar het bij Harlingen vaak ontbrak bij de laatste stap richting de goal was het Lelystad die de bal maar niet tussen palen wist te krijgen.
Rolt de bal
In de rust werd het nog even spannend toen het tijdens het binnen zitten van de mannen nog harder was gaan regenen en er plassen op het veld ontstonden. Hierbij ontstaat altijd de eeuwenoude vraag, rolt de bal nog wel goed genoeg. Gelukkig kon er gespeeld worden.
In het derde kwart was het doormiddel van mooi combinatiespel, dat de bal bij Lars Krouse terecht kwam die omver werd gebeukt, strafbal voor Harlingen en gelukkig niet weer een blessure bij de man van glas. Op dit moment werd Sjoerd Nieuwland er in gewisseld om de strafbal te nemen, die hem straks in de kruising schoot. 1-0. Het duurde nog geen 30 seconden en hij lag alweer aan de andere kant op de stip, nadat de bal vanuit een strafcorner via de keeper tegen Jorn Kappert zijn borst kwam, die tot dus ver de taak van lijnstopper uitmuntend had uitgevoerd. Helaas kon de strafbal niet gekeerd worden 1-1.
Het zat mee
In het vierde kwart was het Lelystad dat stevig aan begon te dringen met meerdere counters en strafcorners, maar Remmert van Koppen wist ze allemaal tegen te houden. Zoals het vaak dit seizoen tegen zat, zat het zondag een keertje mee. De bal werd nog een keer de cirkel van Lelystad in geslagen en daar stond Jorn Kappert die de bal leek aan te nemen, maar dit veranderde in een ‘schot’ die door de benen van de keeper ging 2-1. Harlingen moest nog een paar minuut vol in de ankers en daar was dan eindelijk het eind signaal. Harlingen pakt 3 punten en is eindelijk van de laatste plaats af!








