De ploeg van Katje en Visser keek lange tijd tegen een achterstand aan, maar draaide het duel in de slotfase alsnog om.
Lange halen voetbal
Onder perfecte weersomstandigheden trapte Pupil van de Week Abe Hobma de wedstrijd tegen Oldeboorn af en gaf het goede voorbeeld door na zijn aftrap te scoren. Daarna was het aan fc Harlingen om dat door te trekken. Dat lukte in de beginfase nog niet. Oldeboorn nam met veel lange ballen het initiatief en werd al vroeg gevaarlijk. Keeper Nick Teerling moest direct een paar keer ingrijpen, maar hield zijn doel schoon.
Fc Harlingen had moeite om in het spel te komen en creëerde in de eerste helft weinig. De grootste kans was voor Mart Beuker na goed voorbereidend werk van Bas Helfferich, maar hij liet de bal lopen waar een schot de betere keuze was. In de tegenaanval ging het mis. Eerst redde Henk Helmus nog knap op de lijn, maar even later veroorzaakte hij een strafschop. Oldeboorn benutte die kans maar al te graag en kwam na 32 minuten op 0-1. In de slotfase voor rust moest fc Harlingen alle zeilen bijzetten om niet verder achterop te raken, maar dankzij een redding van Nick Teerling bleef het bij 0-1.
Druk erop
Na rust kwam fc Harlingen beter uit de kleedkamer. In de 53e minuut zorgde Jort Scheffer voor de verdiende gelijkmaker: 1-1. Daarna voerde de thuisploeg de druk op en kregen Remko Zandberg, Mart Beuker en Nick Hoogeveen diverse kansen. Maar de doelman van Oldeboorn, gesteund door zijn teamgenoten, hield zijn doel tot dusver schoon.
Toen Jort in het strafschopgebied onderuit werd gehaald, schreeuwde iedereen om een penalty, maar de prima leidende scheidsrechter J.G. May liet doorspelen. De beslissing viel uiteindelijk alsnog. In de 88e minuut haalde Jesse Mulder uit en was Jort Scheffer er in de rebound als de kippen bij om de 2-1 binnen te tikken.
In de slotfase was er bovendien nog speeltijd voor JO19-1 speler Viggo Brunia, een mooi voorbeeld dat ook jonge spelers binnen de club de kans krijgen om zich te laten zien in het eerste elftal.
Zo trok fc Harlingen een moeizaam duel alsnog over de streep en pakte het drie belangrijke punten. Renado blijft koploper na een 0-4 zege op Old Forward. Ondanks dat Warga met 3-1 won van de nummer drie Makkinga, verandert er bovenin niks en blijft fc Harlingen tweede, gevolgd door Makkinga. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen De Blesse.
Opstelling: Nick Teerling, Henk Helmus, Youri Bouma, Bas Helfferich, Kenji de Rover, Jesse Mulder, Remko Zandberg, Mart Beuker, Jarno Attema, Jort Scheffer, Arjan Outhuijse. Wissels: Nick Hoogeveen, Lahcen Faggouss, Aaron Bouwhuis, Viggo Brunia (JO19-1).









