De bijeenkomst begon met een inspirerende presentatie van de bibliotheekmedewerkers, waarin zij de vele activiteiten voor jongeren toelichtten. We bespraken hoe EPIC(Diamant) kan aansluiten bij hun programma, dat een breed scala aan activiteiten biedt voor zowel jong als oud. Deelname aan deze activiteiten is absoluut de moeite waard!
Dynamisch panel
Tijdens de vorige bijeenkomsten is een dynamisch panel gevormd van acht enthousiaste jongeren uit de gemeente Harlingen. De eerste bijeenkomst vond plaats in restaurant De Reus, waar rapper Kuo, beatboxer en jongerenwerker Henk Zeven, en jongerenwerker Ellen Uivel aanwezig waren. Het panel, een diverse en energieke groep, komt elke dinsdag samen om geweldige activiteiten te organiseren voor de gemeenschap in Harlingen. Inmiddels heeft bijna elke jongere zijn eigen workshop georganiseerd en zijn ze bijna klaar voor de uitvoering!
Workshops
De workshops die worden aangeboden zijn: freerunning, yoga, filosofie café, upcycling (workshop kleding maken) en een kookworkshop. Deze workshops worden georganiseerd door Joy Hoekstra, Daisy de Jong, Rohan Kuipers, Luca de Groot, Jens Mensink en Pieke Koudenburg, allen leden van het jongerenpanel.
Ben je nieuwsgierig naar wat EPIC(Diamant) doet? Volg ons dan op Instagram: @epic.harlingen. Hier vind je alle informatie die je nodig hebt over ons project! Eeke Koudenburg, een van de jongeren uit het panel, studeert communicatie en beheert onze Instagram-pagina, waar zij regelmatig nieuwe en boeiende content plaatst.
EPIC wordt georganiseerd vanuit Co-Pro en sluit aan bij het jongerenwerk van Harlingen, met de fantastische jongerenwerkers Ellen Uivel, Henk Zeven, Nivien Maaty en Ilsa Damhuis. Daarnaast zal Dimitri Torenvlied binnenkort een presentatie geven over het idee van een JongerenOntmoetingPlek (JOP) in Harlingen. Hij zal uitleggen hoe deze plek eruit zal zien en hoe hij dit wil vormgeven.
Volgende week dinsdag, 27 mei, van 15:00 tot 18:00 uur, zal het panel van EPIC(Diamant) een spectaculaire lancering organiseren: ‘EPIC ON TOUR!’ Tijdens deze lancering worden flyers uitgedeeld van de workshops en kun je je opgeven. Houd onze Instagram in de gaten voor de route die we door Harlingen zullen volgen en we gaan zelfs live op Instagram!
Als laatste, ‘SAVE THE DATE’ op 4 juli 2025, zal er een EPIC(Diamant) FESTIVAL worden georganiseerd in het MCL in Harlingen van 15:00 tot 18:00 uur. Er zal muziek zijn van DJ Boyd, rapper Kuo en beatboxer Henk Zeven. Daarnaast zal er een expositie worden gehouden van alle workshops die zijn gegeven en worden er heerlijke hapjes en drankjes verzorgd vanuit een foodtruck van familie Bijleveld.
Het belooft een fantastisch project te worden, dus mis het niet, geef het door en vooral, GEEF JE OP EN WEES ERBIJ!