Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Zelfstandig financieel adviseur van ASN Bank in Harlingen. Jouw bank dichtbij.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Bekijk de nieuwe folder met de beste aanbiedingen!
van Veen Uitvaartzorg

van Veen Uitvaartzorg

Uw uitvaartondernemer in Harlingen voor een begrafenis of crematie in Friesland en omgeving.
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen week 36 - 2026

04-09-2026

HARLINGEN - Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen van 1 t/m 4 september 2026.

APV en Bijzondere Wetten

De volgende aanvragen zijn verleend:

  • 31 augustus 2026 het organiseren van een Sinterklaasintocht met een stadswandeling door Harlingen op 14 november 2026 van 13.30 uur tot 16.30 uur in en door Harlingen.

 

Bezwaar

Als u het niet eens bent met een besluit dan kunt u hiertegen bezwaar maken. Hiervoor dient u binnen 6 weken na de datum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Voorlopige voorziening

Als u de beslissing op het bezwaarschrift niet wilt afwachten en snel duidelijkheid wilt dan kunt u de voorzieningenrechter vragen om een voorlopige voorziening. Het adres van de voorzieningenrechter is: Voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Nederland, Postbus 150, 9700 AD Groningen.

 

Basisregistratie Personen (BRP)

Vertrokken naar onbekende bestemming

Uit onderzoek van de gemeente Harlingen is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de Basisregistratie Personen (BRP) staan ingeschreven. Om deze reden heeft het college besloten de hieronder genoemde personen, ambtshalve in te schrijven in de Registratie Niet-Ingezetenen (RNI) als vertrokken uit Nederland met onbekende bestemming. Hierdoor staan onderstaande personen niet meer ingeschreven in de gemeente Harlingen

 

Naam                                Geboortedatum        Datum uitschrijving

Mohamed Kourouma            01-07-1984               07-08-2026

Minne Harry Oegema            05-11-1982               07-08-2026

Volodymyr Panchenko          18-09-1969               07-08-2026

Joseph Johannes Scott           09-04-2000               07-08-2026
 

Bent u het niet eens met dit besluit?

Dan kunt u hiertegen bezwaar maken op grond van de Algemene wet bestuursrecht. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken. Deze termijn start een dag na de publicatiedatum.

 

In uw bezwaarschrift staat in ieder geval:

-          Uw naam en adres

-          De datum

-          Het besluit waar u het niet mee eens bent

-          Waarom u het niet eens bent met dit besluit

-          Uw handtekening

 

U kunt uw bezwaar digitaal indienen via bezwaar maken of schriftelijk door uw bezwaarschrift te sturen naar: het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10000, 8860 HA Harlingen.

 

Meld uw evenement voor 2027 aan voor de evenementenkalender

Dit is nodig voor afstemming met de hulpdiensten. Ieder jaar kunnen organisatoren zich tot 1 september aanmelden voor de evenementenkalender van het daaropvolgende jaar. Deze wordt gedeeld met de burgemeester en hulpdiensten, zodat uiterlijk in december een kalender van het daaropvolgende jaar vastgesteld kan worden. Na 1 september is het nog steeds mogelijk een evenementenvergunning aan te vragen, maar kan de datum en locatie niet gegarandeerd worden. Aangemelde evenementen hebben namelijk voorrang op de evenementen die zich niet aangemeld hebben voor de kalender.

 

Aanmelden is mogelijk met het aanmeldformulier op de website van gemeente Harlingen.

 

Omgevingsvergunning

Burgemeester en wethouders van Harlingen maken bekend dat tot en met 2 september 2026:

 

De volgende aanvragen omgevingsvergunningen zijn binnengekomen:

  • 27-08-2026, Voorstraat 37 A, Harlingen, het verhogen van de overkapping;
  • 27-08-2026, Schritsen 57, Harlingen, het vervangen van glas in de voorgevel en zijgevel;
  • 27-08-2026, Lange Lijnbaan 15, Harlingen, het plaatsen van een camerapaal;
  • Joost van den Vondelstraat 45, Harlingen, het bouwen van een garage en het aanleggen van een in-/uitrit.

 

De volgende aanvraag omgevingsvergunningen is verlengd:

  • 31-08-2026, Noorderhaven 45, Harlingen, het aanbrengen van een hellingbaan en het plaatsen van een deur in de tuinmuur.

 

Tegen een binnengekomen aanvraag en/of verlengingsbesluit kan geen bezwaar worden ingediend.

 

De volgende aanvragen omgevingsvergunning zijn verleend:

  • 28-08-2026, Kelvinstraat 2 D, Harlingen, het plaatsen van een stikstoftank;
  • 28-08-2026, Vioolsteeg 5 en 5 A, Harlingen, het plaatsen van twee bergingen;
  • 28-08-2026, Lange Lijnbaan 15, Harlingen, het vervangen van de huidige containerunit door een nieuwe containerunit;
  • 02-09-2026, Oude Trekweg 55, Harlingen, het uitbreiden van de woning;
  • 02-09-2026, Nieuwe Vissershaven, Perceel B 2527, Harlingen, het plaatsen van een nieuwe telecommast ter vervanging van de tijdelijke mast;
  • 02-09-2026, Karremanstraat 19, Harlingen, het plaatsen van isolatieglas;
  • 02-09-2026, Ludingaweg 12, Harlingen, het wijzigen en vervangen van gezamenlijke dakkapel;
  • 02-09-2026, Ludingaweg 13, Harlingen, het wijzigen en vervangen van gezamenlijke dakkapel.

 

Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van het verlenen of weigeren van de vergunning een gemotiveerd bezwaarschrift tegen de verleende vergunning indienen bij

burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Verkoop snippergrond

Gemeente Harlingen is voornemens een perceel snippergroen, gelegen achter de woning aan de Fonteinstraat 5 te Midlum te verkopen aan de kopers van deze woning ten behoeve van de uitbreiding tuin. Kijk voor meer informatie op www.overheid.nl

 

Inloopmoment vrijwilligerswerk: ontdek wat bij jou past

Wil je vrijwilligerswerk doen, maar weet je nog niet precies wat? Of heb je vragen over de mogelijkheden? Op woensdag 9 september is het eerste inloopmoment in MFC ’t Vierkant in Harlingen. Daarna kun je elke tweede woensdag van de maand binnenlopen, van 9.30 tot 11.00 uur. De komende momenten dit najaar zijn op 9 september, 14 oktober en 11 november. Je kunt vrijblijvend kennismaken en samen kijken welk vrijwilligerswerk bij jou past. Een afspraak maken is niet nodig.

 

Meer weten? Kom gerust langs of neem contact op met vrijwilligerscoördinator Sytske Hilde van Connexa via 06-43003396. Je kunt met haar ook een afspraak maken voor op een ander moment.
 

Kennismakingavond nieuwe inwoners

Op donderdag 17 september is er een kennismakingsavond voor nieuwe inwoners. U ontmoet andere nieuwe inwoners en het bestuur van Harlingen. Ook is er een mooie avondwandeling door de stad. Meer informatie over de planning vindt u op harlingen.nl.

 

Waar? Stadhuis, Noorderhaven 86. Komt u ook?  Laat het ons weten vóór 9 september via aanmelden@harlingen.nl of bel 0517 492 222.

 

Zit je kind op rijles? Laat ze dan de Alcohol Verkeer Cursus volgen!

Veilig rijden gaat over meer dan verkeersregels alleen. Daarom is er de Alcohol Verkeer Cursus (AVC). Tijdens deze gratis cursus leren jongeren meer over de risico's van alcohol, drugs en telefoongebruik in het verkeer.

 

En mooi meegenomen: met dat certificaat hoeven geen legeskosten betaald te worden bij de aanvraag van het eerste rijbewijs. Dat scheelt ruim €50! De eerstvolgende cursus is op donderdag 24 september. Meer informatie en aanmelden: harlingen.nl/avc.

 

Eerder stroomaansluiting aanvragen voor woningbouw en onderwijshuisvestingsprojecten

Verwacht u voor een woningbouw- of onderwijshuisvestingsproject in de gemeente Harlingen binnen tien jaar extra transportcapaciteit nodig te hebben? Bekijk dan of uw project in aanmerking komt en meld het, uiterlijk op 9 september 2026 aan. Voor projecten die aan de voorwaarden voldoen, kan de gemeente eerder transportcapaciteit aanvragen bij netbeheerder Liander. Meer informatie over het aanmeldproces vindt u op harlingen.nl

 

Harlingen, Zuiderhaven, werkzaamheden aan de Havenbrug

In verband met werkzaamheden aan de Havenbrug over de Zuiderhaven in Harlingen geldt:

 

  • Beperkte bediening van de Havenbrug van ma t/m vrij
  • Dit geldt vanaf maandag 14 september 2026 voor een periode van 4 weken
  • Bedieningstijden zijn van 06.00 tot 07.00uur en van 17.00 tot 22.00uur
  • Extra opening buiten deze tijden in overleg met de havendienst.

 

Informatie:

  • Informatiepunt havendienst Harlingen 0517-723333

 

Publicatiegebied:        Waddenzee

ViN-vaarweg:             024a5

 

Onbeperkte Elfstedentocht: iedereen kan meedoen!

Van 16 tot en met 20 september 2026 vindt de zevende editie van de Onbeperkte Elfstedentocht plaats. Deze bijzondere Elfstedentocht is speciaal voor mensen met een chronische aandoening, handicap of beperking. Iedereen doet mee op zijn of haar eigen manier: wandelend, fietsend, in een rolstoel, met een handbike of scootmobiel.

 

Wil je meer weten of je aanmelden? Kijk dan op sportfryslan.nl. Neem contact op met Shane van der Horst van Sport Fryslân voor vragen over deelname. Zijn contactgegevens zijn: shane@sportfryslan.nl of 06 11 71 54 66.

 

 

 

 

 

Gemeente

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Uitslag Visserijdagenloterij 2026

04-09-2026

HARLINGEN - In het bijzijn van voorzitter Jules Dutrieux en penningmeester Gerard Ploeg, heeft notaris mr. H.J. Hettema op 2 september jl. de trekking verricht van de Visserijdagenloterij 2026.

Zaterdag 5 september in Afslag Harlingen bij Omroep Zilt

04-09-2026

HARLINGEN - Zaterdag 5 september is er van 11.00 - 13.00 uur bij Omroep Zilt een nieuwe aflevering van Afslag Harlingen, Harlingenboeit.nl geeft alvast een tipje van de sluier.

Reacties

Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Karsten Wonen Karsten Wonen Expert Harlingen Expert Harlingen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Zensa Moda Zensa Moda Firma Sijtsma Firma Sijtsma Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur TeamFRL TeamFRL IJssalon Min12 IJssalon Min12 Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta CZVideoful CZVideoful Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Haarmode Cats Haarmode Cats BENG Evenementen BENG Evenementen Hubo-Faber Hubo-Faber Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Olief Olijfolie Olief Olijfolie Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires
van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Bontes Finance Bontes Finance Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie CZVideoful CZVideoful Visie-Events Visie-Events Olief Olijfolie Olief Olijfolie Haarmode Cats Haarmode Cats Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Zensa Moda Zensa Moda IJssalon Min12 IJssalon Min12 Expert Harlingen Expert Harlingen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Firma Sijtsma Firma Sijtsma BENG Evenementen BENG Evenementen Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Karsten Wonen Karsten Wonen TeamFRL TeamFRL Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta
Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Olief Olijfolie Olief Olijfolie Haarmode Cats Haarmode Cats Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur Firma Sijtsma Firma Sijtsma Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Expert Harlingen Expert Harlingen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Karsten Wonen Karsten Wonen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Milûk Milûk CZVideoful CZVideoful Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Bontes Finance Bontes Finance Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Hubo-Faber Hubo-Faber Visie-Events Visie-Events Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen
Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Copini Opticiëns Copini Opticiëns Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Hubo-Faber Hubo-Faber Vereniging Ondernemend Harlingen Vereniging Ondernemend Harlingen Olief Olijfolie Olief Olijfolie van Veen Uitvaartzorg van Veen Uitvaartzorg Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje BENG Evenementen BENG Evenementen CZVideoful CZVideoful Haarmode Cats Haarmode Cats Milûk Milûk Firma Sijtsma Firma Sijtsma IJssalon Min12 IJssalon Min12 Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur TeamFRL TeamFRL Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Visie-Events Visie-Events
Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Lunchcafé Basta Lunchcafé Basta Milûk Milûk Olief Olijfolie Olief Olijfolie Expert Harlingen Expert Harlingen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Zensa Moda Zensa Moda Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Hubo-Faber Hubo-Faber Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Art Hotel Harlingen Art Hotel Harlingen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok CZVideoful CZVideoful Visie-Events Visie-Events Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Kunst & Cultuur Kunst & Cultuur