Tekst Paul H.M. Scheffer
De weg erheen kende bergen en dalen zoals een rally kan zijn. De editie 2018 telde 44 deelnemers: niet slecht voor een beginner. Licht groeiend naar 50 equipes in 2019 en het maximum van 52 auto’s in 2020 op de valreep vóór Corona, werd het ritme in 2021 wreed verstoord.
Reden om in 2022 het maximum te stellen op 60 inschrijvers. Vanwege het lustrum kunnen voor 2023 kunnen zelfs 70 koppels zich melden aan de inschrijftafel. Lionsclub Franeker Harlingen is er trots op ook dit jaar weer de eerste grote rally van seizoen 2023 te organiseren. De route en spelregels worden verzorgd door de professionals van Business Rally Events. Om de lustrum editie luister bij te zetten wordt als extra opdracht een aantal speciale rijvaardigheidsverrichtingen opgenomen. Bijvoorbeeld scherp sturend achteruit langs vervelend opgestelde pilons manoeuvreren.
In het kader van het Lions-motto “wij helpen” zal ook dit evenement in het teken staan van een mooie opbrengst voor het goede doel. Tijdens de Tall Ships Races 2022 werden 800 gasten aan boord van de Regina Andrea verrast met een rondvaart door de havens met de Tall Ships. Allemaal mensen met een beperking of ongemak, die het voor hen lastig maakte om van het grote feest te genieten. Ook hun mantelzorgers of begeleiders waren aan boord. De zichtbare dankbaarheid en het “volgende keer weer!?” is de reden dat de Lionsclub óm het jaar zulke verZORGde rondvaarten gaat organiseren. Met alle fondsenwerving uit activiteiten en sponsorhulp wordt gespaard om in 2024 de trossen los te kunnen gooien. In de Harlinger havens is altijd voldoende te bewonderen voor onze gasten.
Daarom hopen de Lions dat alle 70 beschikbare wedstrijdnummers op zaterdag 25 maart worden uitgereikt en de bumper of zijkant van de deelnemende voertuigen zullen sieren. Dan verdwijnt het volle pond in de spaarpot voor verZORGdvaren 2024. Dus heeft u al eerder rally-gereden of wilt u het best eens proberen? Dit is uw kans: www.lions-waddenrally.nl. Alleen al het wagenpark waarmee u de strijd aangaat voor de winnaarsbeker is het aanschouwen waard. Oldtimers, van een DAF cabrio of vijftig jaar oude Ford Escort tot Tesla’s.
De rally wordt gereden in twee klasses: Tour en Sport. Sport kent wat extra of afwijkende opdrachten. Bij de inschrijving wordt u ontbijt aangeboden, proviand voor onderweg en ontvangt u het routeboek. Vanaf exact 10.30 uur valt elke minuut de startvlag en trapt de chauffeur van een equipe het gaspedaal in. Met het routeboek in de hand zoekt men al puzzelend zijn weg langs velden en wegen. Na een tussenstop voor de lunch vervolgen de equipes hun weg richting de finish in Harlingen.
Rond 16.30 uur zullen de eerste bolides zich bij de wedstrijdleiding melden en kan men het routeboek met tijden en antwoorden op geniepige vragen inleveren. Vervolgens gaan de mannen van Business Rally Events aan de slag om de scores van de door hen uitgezette route te berekenen en de vraag beantwoorden wie dit jaar de wisseltrofee mee naar huis mag nemen.
Daarom wilt u dit avontuur ook niet missen!
- Voor inschrijven, sponsorpakketten en informatie: www.lions-waddenrally.nl