Programma TSRH2018

Programma TSRH2018

Kom tijdens The Tall Ships Races Harlingen 2018 de schepen bekijken, genieten van optredens en divers entertainment voor iedereen!
Lees verder...
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Lees verder...
Een gezellig avondje uit!

Een gezellig avondje uit!

Koffie, Lunch, Borrel & Diner! Met de kinderen of met een groep, bij Eetcafé De Lachende Koe in Harlingen kan dat.
Lees verder...
De PLUS app!

De PLUS app!

Download de PLUS app. Met de PLUS app kun je snel en makkelijk een boodschappenlijstje maken en bijhouden op je mobiele telefoon.
Lees verder...
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Lees verder...
Herbouw Willem Barentsz

Herbouw Willem Barentsz

Kom kijken en klim aan boord! Vanaf 31 maart 2018 weer open voor publiek, tot dan!
Lees verder...
Dé Harlinger UITagenda!

Dé Harlinger UITagenda!

Plaats zelf je activiteiten op dé Harlinger UITagenda! Heb je nog geen account? Registreren is makkelijk en supersnel!
Lees verder...
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.
Lees verder...
Alinex

Alinex

Regionaal uitzendbureau met verantwoordelijkheidsgevoel. Alinex is de regionale leverancier van flexibel personeel en 24/6 bereikbaar.
Lees verder...

Ingezonden: reactie namens D66 op de ‘discussie’ over woningbouw in Harlingen

11-03-2018

HARLINGEN - Woningbouw. Geen tegenstellingen, maar samenwerking!

Ingezonden: reactie namens D66 op de ‘discussie’ over woningbouw in Harlingen Arnoud Burkels

Na een opiniestuk van Bartele Boersma van de PvdA op Harlingenboeit.nl over woningbouw in Harlingen is een discussie ontstaan tussen verschillende partijen: PvdA, VVD, Harlinger Belang en de Wad’n partij. Deze partijen maken elkaar verwijten over wie het beste standpunt heeft over woningbouw in Harlingen en wie nu eigenlijk de meest sociale partij is op dit gebied. Voorbeelden uit Groningen en Amsterdam worden naar voren gebracht, voorbeelden uit het verleden en het heden. Maar het gaat om het heden en de toekomst en het gaat om wonen in Harlingen, Midlum en Wijnaldum!

 

Deze discussie illustreert precies waarom D66 graag wil kijken naar overeenkomsten en niet naar tegenstellingen. Wij willen samenwerken met de andere politieke partijen om te komen tot een goede woningmarkt in onze gemeente. Want zo willen we Harlingen sterker maken, aantrekkelijker om te wonen en onderscheidend ten opzichte van andere gemeenten. Want het ís goed wonen in Harlingen, maar het kan nóg beter!

 

Eigenlijk willen alle partijen in deze discussie over wonen (PvdA, VVD, Harlinger Belang en Wad’n Partij) hetzelfde: een goede woningmarkt in onze gemeente met meer sociale huur- en koopwoningen en meer woningen in het segment daarboven. Deze groep van middeninkomens bijvoorbeeld heeft het inderdaad moeilijk op de lokale woningmarkt. En daar moeten we een oplossing voor vinden. Samen. Want alleen samen lossen we dat op.

 

Dat is de reden waarom D66 pleit voor samenwerking. Alle tijd die we steken in de onderlinge politieke discussie kunnen we beter steken in de ontwikkeling van onze mooie gemeente! Laten we woningbouw opnemen in een breed gedragen, raadsbreed programma en daarbij input gebruiken van alle betrokken organisaties. Zonder langdurige en tijdrovende discussies tussen coalitie en oppositie. Als die overeenkomende standpunten kunnen worden opgenomen in het raadsbrede programma met veel draagvlak. En dat betekent niet dat alle partijen opgeheven kunnen worden, in de uitwerking kan iedere partij daar namelijk zijn eigen kleur aan geven. Sociale woningbouw, woningen voor de groep middeninkomens, bijzondere woonvormen als tiny houses, a-locaties, etc.: al die punten zijn uitwerkingen van een raadsbreed programma.

 

D66 wil het samen doen. Want samen krijgen we het voor elkaar!

 

Arnoud Burkels - D66

 

 

Gerelateerde berichten

Gemeente Politiek & Maatschappij

Meer nieuws

Filmbeelden uit de collectie van het Filmfonds Oud Harlingen bij Nederland op film

11-03-2018

HARLINGEN - Woensdag 14 maart om 20.45 uur: aflevering Hollandse Helden bij 'Nederland op film' bij Max NPO 2.

Waddenzee Werelderfgoed valt weer in de prijzen op ITB in Berlijn

11-03-2018

BERLIJN - De aanwezigheid van Waddenzee Werelderfgoed is op de ITB niet ongemerkt voorbij gegaan.

Veel deelname en spanning bij CGN contest in Leeuwarden

11-03-2018

HARLINGEN - Bij de wedstrijden van CGN Winter Guard, Marching, Concert en Indoor Winds, afgelopen zaterdag in de sporthal aan het Kalverdijkje in Leeuwarden, was de deelname groot.

Reacties

VVV Harlingen VVV Harlingen Salon & Parfumerie Rona Salon & Parfumerie Rona Copini Opticiëns Copini Opticiëns Visie Events Visie Events Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Wereldwinkel Harlingen Wereldwinkel Harlingen Hotel Café Restaurant "Zeezicht" Hotel Café Restaurant "Zeezicht" Hema Harlingen Hema Harlingen Harlinger Poffertjeskraam Harlinger Poffertjeskraam De Lichtboei De Lichtboei Anna Casparii Hotel Café Restaurant Anna Casparii Hotel Café Restaurant Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen BENG Evenementen BENG Evenementen Eetcafé Nooitgedagt Eetcafé Nooitgedagt Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Vogelaar Audio Vogelaar Audio IJssalon Min12 IJssalon Min12 Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Fotografie Dorus Fotografie Dorus Zensa Moda Zensa Moda Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Albert Heijn Harlingen Albert Heijn Harlingen Hubo-Faber Hubo-Faber Dio Jurien Dio Jurien Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Atelier de Groot Atelier de Groot ForHim Menswear ForHim Menswear Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Eetcafé De Lachende Koe Eetcafé De Lachende Koe Plus Lunenborg Plus Lunenborg Ons Food&Wine Ons Food&Wine HoMMM!nga's Fijne Winkeltje HoMMM!nga's Fijne Winkeltje Haarmode Cats Haarmode Cats
Almamater Almamater IJssalon Min12 IJssalon Min12 Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Harlinger Poffertjeskraam Harlinger Poffertjeskraam ForHim Menswear ForHim Menswear Plus Lunenborg Plus Lunenborg Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Visie Events Visie Events VVV Harlingen VVV Harlingen Hema Harlingen Hema Harlingen Karsten Wonen Karsten Wonen Hubo-Faber Hubo-Faber