Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma helpt u met schilderwerk voor zowel binnen als buiten, maar ook voor een nieuw kleurtje op de wand bent u bij Royce aan het juiste adres.
Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Hoog bezoek bij Maritieme Academie in Harlingen

20-04-2023

HARLINGEN - In Harlingen was het vanochtend een drukte van belang.

Hoog bezoek bij Maritieme Academie in Harlingen
Foto: Joachim de Ruijter

Dunamare-school de Maritieme Academie diende als publiek podium voor tachtig wethouders uit de provincie om te spreken over bouwplannen in de regio Friesland. Ook was minister Hugo de Jonge van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aanwezig. Cindy Postma, schoolleider van de Maritieme Academie: “Onze school is bij uitstek dé plek om met elkaar in gesprek te gaan over bouwplannen in de provincie.”

 

Aangeharkte grasstroken, gelapte ramen en optimale veiligheidsmaatregelen. De Maritieme Academie was er vanmorgen helemaal klaar voor. Rond koffietijd stonden alle aanwezigen uit de omringende gemeentes op de stoep. De nautische school voelde zich vereerd om uitgekozen te zijn als locatie om de komende woningbouwplannen te bespreken. Cindy Postma: “Vaak zijn zulke gelegenheden in een bedrijfsruimte of theaterzaal maar bij ons kom je wel echt tot de kern: wij zijn een ambitieuze school in aanbouw met duurzame plannen.”

 

Nieuwe huisvesting

De school bleek een uitstekende locatie voor alle betrokkenen. Cindy: “Harlingen is centraal gelegen in deze regio en goed te bereiken met het openbaar vervoer. Bovendien is bouwen en verbouwen binnen de Maritieme Academie een hot topic. We zijn druk bezig met de nieuwbouw op het naastgelegen parkeerterrein, want onze leerlingen die intern wonen krijgen eigentijdse huisvesting. Het vloergedeelte is helemaal klaar, het gebouw begint nu de hoogte in te gaan.” Ook Henk Post, van het College van Bestuur van Dunamare onderwijs, was aanwezig: “Het is waardevol om zoveel mensen kennis te laten maken met deze bijzondere Dunamare-school. De Maritieme Academie is ambitieus, toekomstbestendig met hun duurzame bouw en een mooi voorbeeld voor de regio.”

 

Friese nuchterheid

Minister Hugo de Jonge was enthousiast over de school. “Zo mooi dat dit maritieme onderwijs er is, dit heeft Nederland nodig. Koester het!” Na het tekenmoment door de minister en een korte rondleiding in en om het schoolgebouw gingen alle aanwezigen weer huiswaarts. En ook de Friese nuchterheid kwam om de hoek kijken. “Natuurlijk vonden we het leuk om zoveel mensen op bezoek te krijgen en de Academie op de kaart te zetten, maar we zijn wel gewoon een school in bedrijf. Ons hoofd houden we koel, het rooster is niet gewijzigd, de lessen zijn doorgegaan en voor de leerlingen veranderde er eigenlijk niks vandaag.” Ze lacht: “We zitten midden in de examenperiode, dat is al spannend genoeg!”

 

 

 

Onderwijs Politiek & Maatschappij

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Zondag Concert Museum Hannema voor de Vrienden van het Hannemahuis

20-04-2023

HARLINGEN - Enthousiast ontvangen concertje voor de Vrienden van het Hannemahuis in het Kabinet van Baur.

U2 Onair bij Omroep RSH

20-04-2023

HARLINGEN – Zaterdag 22 april 2023 is er van 10.00 – 11.00 uur U2 Onair bij Omroep RSH, presentatie en samenstelling Dorus Breidenbach.

Zeerobben nieuws week 15

20-04-2023

HARLINGEN - Met deze week: Jeugdjournaal, Pupil van de week, Waddenrobkes, de Meiden, Vriendinnendag en Reünie Ajax B1 - Zeerobben B1 50 jaar na dato....

Reacties

Connexa Connexa Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Haarmode Cats Haarmode Cats Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad BENG Evenementen BENG Evenementen Zensa Moda Zensa Moda Visie-Events Visie-Events Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen CZVideoful CZVideoful Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Hubo-Faber Hubo-Faber Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis
Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Hubo-Faber Hubo-Faber Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen BENG Evenementen BENG Evenementen CZVideoful CZVideoful Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Visie-Events Visie-Events Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Connexa Connexa Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Zensa Moda Zensa Moda
Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen Zensa Moda Zensa Moda Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Hubo-Faber Hubo-Faber Karsten Wonen Karsten Wonen CZVideoful CZVideoful Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Copini Opticiëns Copini Opticiëns Hippe Frieten & Ons Wijnen Hippe Frieten & Ons Wijnen Connexa Connexa Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad TeamFRL TeamFRL Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen BENG Evenementen BENG Evenementen Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas
Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Quadrivas Clinic Harlingen Quadrivas Clinic Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE CZVideoful CZVideoful TeamFRL TeamFRL Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Haarmode Cats Haarmode Cats Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Copini Opticiëns Copini Opticiëns BENG Evenementen BENG Evenementen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Zensa Moda Zensa Moda Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Connexa Connexa Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Visie-Events Visie-Events Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok
Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Museum Het Hannemahuis Museum Het Hannemahuis Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Haarmode Cats Haarmode Cats BENG Evenementen BENG Evenementen Zensa Moda Zensa Moda Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Hubo-Faber Hubo-Faber