Boulegoed heeft een mooie boulodrome met kantine, dus erg fijn met dit weer. Vrijwilligers Rein Koning, Willard van Grootveld en Karen Brugman zorgden voor de uitleg van de spelregels. Rein: "De meesten spreken alleen hun eigen taal en een paar ook engels. De uitleg ging dus in het engels en een beetje met handen en voeten. De mannen die engels verstaan, die vertaalden het weer."
Er werd in doublettes gespeeld. Bij een doublette spelen twee spelers tegen twee andere spelers, elke speler heeft 3 ballen. De mannen hadden het spel snel onder de knie en hoe verder de middag vorderde hoe fanatieker zij werden. "Ik kende het niet, maar vind het erg leuk", zegt Omar uit Syrië.
Wat een ontzettende leuke sportactiviteit, prachtig om te zien. Het is voor hen een welkome afleiding. "Even het hoofd leegmaken met een potje jeu de boules, dat was de insteek van het activiteitenteam", zegt Sue Smeding.
"Als je ziet hoeveel plezier ze hebben, dat voelt goed om deze groep een leuke tijd te bezorgen", aldus Karen. Door het jeu de boulen kunnen ze hun zorgen even loslaten. Wij zijn blij dat we wat kunnen betekenen.
Na de eerste ronde was er een korte pauze met een bakje koffie of een frisje in de kantine. Na de pauze speelden de winnaars van de eerste ronde tegen elkaar en de verliezers ook. De drie doublettes met de meeste punten vielen in de prijzen. "Het is van beide kanten goed bevallen en we zijn weer welkom bij de vereniging op 3 april", zeggen Richard en Natasja (woonbegeleiders op de River Diamond). We hebben er nu alweer zin in!
