Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma helpt u met schilderwerk voor zowel binnen als buiten, maar ook voor een nieuw kleurtje op de wand bent u bij Royce aan het juiste adres.
Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
Grijmans

Grijmans

Iedereen die in een juridisch geschil verzeild is geraakt, gaat scheiden of verdacht wordt van een strafbaar feit kan rekenen op rechtsbijstand van ons.
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.

Binnenlandse uitwisseling RSG Simon Vestdijk

19-12-2022

HARLINGEN - Binnenlandse uitwisseling met het Mencia de Mendoza Lyceum uit Breda.

Woensdag 14 december

In het kader van burgerschap vertrok klas 2A1 op woensdag 14 december voor 3 dagen naar het Mencia de Mendoza Lyceum in Breda. Dit is een school voor havo, atheneum, gymnasium en tto met ongeveer 1500 leerlingen. Deze school is net als RSG Simon Vestdijk Harlingen ook lid van het Global Citizen Netwerk van 80 scholen in Nederland.

 

De leerlingen werden ontvangen met een lunch die was voorbereid door de leerlingen uit Breda. Na de lunch en een rondleiding door de school kregen de leerlingen uitleg over de “Slow looking opdracht” die zij in de binnenstad van Breda in groepjes hebben uitgevoerd.

 

Slow lozing draait om gefaseerd kijken. Het is een oefenvorm waarbij leerlingen niet alleen oefenen hoe ze moeten denken maar die er vooral om draait hoe ze voor zichzelf moeten denken. Daarnaast moeten de leerlingen heel precies kijken wat ze op de foto zien. Pas daarna mogen ze vertellen wat ze denken dat er op de foto gebeurt. Hieruit blijkt dat verschillende leerlingen al snel iets anders zien terwijl ze toch naar hetzelfde kijken. Na een leuke middag in de binnenstad van Breda vertrokken onze leerlingen naar het gezin van hun uitwisselingspartner met wie zij al een tijdje contact hebben.

 

Donderdag 15 december

Vandaag stond er een bezoek aan Antwerpen op het programma. Eerst een bezoek aan het MAS museum. Het MAS, of Museum aan de Stroom, is een museum in Antwerpen dat op 14 mei 2011 opende. De focus van het MAS is de verbondenheid tussen Antwerpen en de wereld. Vanaf de bovenste etage heb je een prachtig uitzicht over de stad Antwerpen. Nadat de leerlingen een frietje hadden gegeten op de Grote Markt kregen de leerlingen vrije tijd op de Meir. De Meir is een van de belangrijkste winkelstraten in de Belgische stad Antwerpen. Na een mooie en indrukwekkende dag in de stad Antwerpen gingen de leerlingen weer naar de gastgezinnen met wie zij de avond doorbrachten. Er werden vele leuke activiteiten ondernomen.

 

Vrijdag 16 december

Vandaag een programma op school in het kader van wereldburgerschap. Eerst moesten de leerlingen een internationale escape room oplossen. Met de juiste oplossing konden zij een prijs winnen. Om deze prijzen werd fanatiek gestreden. Na een pauze was er een leuke sport en spel activiteit verzorgd door lo docenten van het Mencia. Na de lunch vertrokken de leerlingen met een voldaan gevoel en met nieuwe indrukken weer huiswaarts naar Harlingen.

 

Onze leerlingen hebben kennisgemaakt met een andere school, andere leerlingen, nieuwe gezinnen en andere steden, samengewerkt, zich aangepast aan een andere omgeving, samen gesport en vooral veel plezier gemaakt. Onze leerlingen hebben genoten van de Brabantse gastvrijheid van de leerlingen en de collega’s van het Mencia de Mendoza Lyceum en van de goede zorgen van de gastgezinnen. Leerzaam, interessant, indrukwekkend en vooral voor herhaling vatbaar.

 

Van 14 t/m 16 april komen de leerlingen van het Mencia de Mendoza bij ons. Zij verheugen zich erop om onze school en onze omgeving te leren kennen. Een excursie naar Terschelling zal onderdeel zijn van dit programma.

 

 

 

 

 

 

Algemeen Onderwijs

Terug naar Nieuws

Meer nieuws

Stem "Mooie stad an 't Wad" omhoog in de Fryske top 100!

19-12-2022

HARLINGEN - Ja hur, ut is weer su ver, we magge weer stemme welk plaatsje ut hoogst komt in de Fryske top 100 van Omrop Fryslân.

Terugblik op de Lichtjestocht 2022

19-12-2022

HARLINGEN - "Wat hebben we een mooie lichtjestocht gehad met veel belangstelling", schrijft Vereniging Oud Harlingen.

Reacties

Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie CZVideoful CZVideoful Karsten Wonen Karsten Wonen Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Wellheat Shop Wellheat Shop Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Copini Opticiëns Copini Opticiëns Hubo-Faber Hubo-Faber Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Visie Events Visie Events Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken IJssalon Min12 IJssalon Min12 Zensa Moda Zensa Moda Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn Grijmans Advocatuur & Mediation Grijmans Advocatuur & Mediation Haarmode Cats Haarmode Cats TeamFRL TeamFRL BENG Evenementen BENG Evenementen Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis
Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires CZVideoful CZVideoful Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Grijmans Advocatuur & Mediation Grijmans Advocatuur & Mediation Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Karsten Wonen Karsten Wonen Visie Events Visie Events Copini Opticiëns Copini Opticiëns Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken BENG Evenementen BENG Evenementen IJssalon Min12 IJssalon Min12 Hubo-Faber Hubo-Faber Wellheat Shop Wellheat Shop Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Zensa Moda Zensa Moda Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok TeamFRL TeamFRL Haarmode Cats Haarmode Cats
Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Copini Opticiëns Copini Opticiëns BENG Evenementen BENG Evenementen Visie Events Visie Events Grijmans Advocatuur & Mediation Grijmans Advocatuur & Mediation Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen IJssalon Min12 IJssalon Min12 Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Wellheat Shop Wellheat Shop TeamFRL TeamFRL Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie CZVideoful CZVideoful Karsten Wonen Karsten Wonen Hubo-Faber Hubo-Faber Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Zensa Moda Zensa Moda Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn Haarmode Cats Haarmode Cats Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen
Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Haarmode Cats Haarmode Cats Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad TeamFRL TeamFRL Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE IJssalon Min12 IJssalon Min12 CZVideoful CZVideoful Wellheat Shop Wellheat Shop Karsten Wonen Karsten Wonen BENG Evenementen BENG Evenementen Zensa Moda Zensa Moda Hubo-Faber Hubo-Faber De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Copini Opticiëns Copini Opticiëns Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Visie Events Visie Events Grijmans Advocatuur & Mediation Grijmans Advocatuur & Mediation Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus
Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Visie Events Visie Events Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Copini Opticiëns Copini Opticiëns Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Karsten Wonen Karsten Wonen Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Hubo-Faber Hubo-Faber Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen