Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma Schilderwerken

Royce Postma helpt u met schilderwerk voor zowel binnen als buiten, maar ook voor een nieuw kleurtje op de wand bent u bij Royce aan het juiste adres.
Lees verder...
Van Campen & Dijkstra

Van Campen & Dijkstra

Stap over naar RegioBank met onze gratis overstapservice. Loop binnen op Voorstraat 94 of bel 0517-212140 voor een afspraak.
Lees verder...
Peter Kuiper, voor oog en oor

Peter Kuiper, voor oog en oor

Nieuwe bril, contactlenzen of hooroplossing? Bij Peter Kuiper, dé opticien en audicien bent u aan het juiste adres.
Lees verder...
Expert Harlingen

Expert Harlingen

Wil je meer weten over het duurzaam verwarmen van je huis met infrarood? Kom langs!
Lees verder...
Grijmans

Grijmans

Iedereen die in een juridisch geschil verzeild is geraakt, gaat scheiden of verdacht wordt van een strafbaar feit kan rekenen op rechtsbijstand van ons.
Lees verder...
C.L. International: Goed op weg

C.L. International: Goed op weg

Het bergingsbedrijf voor Noord-West Friesland, Terschelling en Vlieland.
Lees verder...
Harlinger UITagenda

Harlinger UITagenda

De Harlinger UITagenda is de centrale agenda van alle evenementen en activiteiten in en rondom Harlingen.
Lees verder...
Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen

Ondernemend Harlingen is hét platform voor alle bedrijven in en rondom Harlingen. Onderneem het in Harlingen, Welkom aan Zee!
Lees verder...
Gemeente Harlingen

Gemeente Harlingen

Hier vindt u alle informatie over de producten en diensten van de gemeente Harlingen.
Lees verder...

Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen week 9

04-03-2022

HARLINGEN - Bekendmakingen van de Gemeente Harlingen van 28-2 t/m 4-3-2022.

Coronavirus

Zie voor de actuele informatie over het coronavirus en de dienstverlening van de gemeente op www.harlingen.nl/corona.

 

APV en Bijzondere Wetten

De volgende aanvragen zijn binnengekomen:

 • 15-02-2022, Stichting Evenementen Harlingen, aanvraag evenementenvergunning voor het organiseren van de Visserijdagen van 31 augustus tot en met 4 september 2022 in de binnenstad van Harlingen.
 • 23-02-2022, Stichting Avondvierdaagse Harlingen, aanvraag evenementenvergunning voor het organiseren van de Avondvierdaagse Harlingen van 16 mei tot en met 19 mei 2022.
 • 25-02-2022, FC Harlingen, Oosterparkweg 8, 8862 BA Harlingen, aanvraag evenementenvergunning voor het organiseren van een familieweekend van 24 juni tot en met 26 juni 2022.
 • 01-03-2022, Gemeente Harlingen, aanvraag evenementenvergunning voor het organiseren van de openbare dodenherdenking oorlogsslachtoffers op 4 mei 2022.
 • 01-03-2022, Kaatsvereniging Eendracht, Riedstraat 54, 8861 JC Haringen, aanvraag evenementenvergunning voor het organiseren van de KNKB Herenhoofdklasse Hotze Schuilpartij op 3 juli 2022 van 12:00 tot 20:00 uur.

 

Omgevingsvergunning

Burgemeester en wethouders van Harlingen maken bekend dat in de periode tot en met 02-03-2022

de volgende aanvragen reguliere procedure omgevingsvergunning zijn binnengekomen:

 • 17-02-2022, Franekereind 42, Harlingen, het bouwen van een garage;
 • 17-02-2022, Voorstraat 94, Harlingen, het plaatsen van gevelreclame;
 • 17-02-2022, Oude Trekweg 102 2, Harlingen, het legaliseren van reeds geplaatste stacaravan;
 • 18-02-2022, Zuiderhaven 17, Harlingen, het wijzigen van de kleur van de gevel en het plaatsen van markiezen;
 • 18-02-2022, Lange Lijnbaan 60, Harlingen, het aanleggen van 2 x 8K liter inpandige opslagtanks;
 • 20-02-2022, Voorstraat 55 A, Harlingen, het plegen van onderhoud en het verbouwen en splitsen van het pand ter realisatie van 2 appartementen;
 • 21-02-2022, Zuiderstraat 14, Harlingen, het uitbreiden van de woning en het bouwen van een schuur;
 • 24-02-2022, De Goudplevier 64, Harlingen, het uitbreiden van de woning;
 • 27-02-2022, Omdraai 27, Harlingen, het wijzigen van 2 kozijnen;
 • 28-02-2022, Almenumerweg, Perceel B 4611, Harlingen, het realiseren van een nieuw huisvestingsgebouw voor de Maritieme Academie;
 • 01-03-2022, F Domela Nieuwenhuisstraat 2, Harlingen, het uitbreiden van de woning met bijkeuken en berging,
 • 02-03-2022, Jacob Catsstraat 5, Harlingen, het kappen van twee eiken.

 

De volgende aanvragen reguliere procedure omgevingsvergunning zijn verlengd:

 • 21-02-2022, Vaartweg 4 A, Harlingen, het bouwen van een woning in en het wijzigen van het gebruik van bestaande loods;
 • 21-02-2022, Koetille 14, Harlingen, het compenseren en dempen van sloten aan de zuiderzijde;
 • 23-02-2022, Curiestraat, perceel F 1470, Harlingen, het bouwen van een complex met kleinschalige werk- en opslagruimten.

Tegen een binnengekomen aanvraag en/of verlengingsbesluit kan geen bezwaar worden ingediend.

 

De volgende aanvragen reguliere procedure omgevingsvergunning zijn verleend:

 • 17-02-2022, Grote Bredeplaats 29, Harlingen, het vervangen van drie kozijnen in de voorgevel;
 • 23-02-2022, Curiestraat, Harlingen, het realiseren van een bedrijvencentrum;
 • 23-02-2022, Westmeep 53, Harlingen, het bouwen van een vrijstaande woning;
 • 24-02-2022, Van Harinxmakanaal, Harlingen, het vervangen van bestaande oeverconstructie;
 • 24-02-2022, Industrieweg 14, Harlingen, het vervangen van bestaande zoutsilo;
 • 02-03-2022, Prinsenstraat 6, Harlingen, het intern verbouwen van de begane grond van winkel tot woning.

Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van het verlenen of weigeren van de vergunning een gemotiveerd bezwaarschrift tegen de verleende vergunning indienen bij burgemeester en wethouders van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA te Harlingen.

 

Afwijkende openingstijden stembureau Stationsrestauratie Harlingen

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 16-03-2022 gelden afwijkende openingstijden voor het stembureau Stationsrestauratie Harlingen. Dit stembureau is open van 7:00 tot 15:00 uur. Reizigers uit de gemeente Harlingen kunnen daar vanaf 7.00 uur terecht.

 

Hoe ziet onze gemeente er in 2040 uit?

Praat dinsdagavond 8 maart 2022 mee over de omgevingsvisie. De avond is van 19:30 tot 21:30 uur in de RSG Simon Vestdijk (Kon. Julianastraat 3, Harlingen). Geef aan over welke onderwerpen u wilt meepraten via communicatie@harlingen.nl. Aanmelden kan tot en met zondag 6 maart. Meer informatie is te vinden op www.harlingen.nl

 

Wijkschouw Achter de Schouwburg

De wijkschouw in de wijk Achter de Schouwburg vindt plaats op maandag 7 maart 2022 om 16:30 uur. Wij starten de wijkschouw vanaf het Buurtpleintje, hoek Ambachtsschoolstraat/T.H. de Vriesstraat. Iedereen uit de wijk is vrij om hierbij aan te sluiten.

 

Ontwerpbestemmingsplan Harlingen – verplaatsing Aldi

Burgemeester en wethouders van Harlingen maken bekend dat met ingang van 7 maart 2022 gedurende zes weken voor iedereen het ontwerpbestemmingsplan ‘Harlingen – verplaatsing Aldi’ ter inzage ligt.

 

Waar ter inzage?
Het ontwerpbestemmingsplan met bijbehorende stukken ligt vanaf maandag 7 maart 2022 ter inzage bij het Klantencontactcentrum in het gebouw “De Groenlandsvaarder” aan de Voorstraat 35 te Harlingen. De stukken kunnen worden ingezien na het maken van een telefonische afspraak. Hiervoor kunt u via de website van de gemeente een afspraak maken of bellen met 14 0517. Het vastgestelde bestemmingsplan met bijbehorende stukken kunnen ook bekeken worden op de website www.ruimtelijkeplannen.nl

 

Hoe Reageren?
Eenieder kan binnen de bovengenoemde termijn (t/m 17 april 2022) mondeling of schriftelijk zijn of haar zienswijze naar voren brengen bij de gemeenteraad van Harlingen, Postbus 10.000, 8860 HA Harlingen.  Indien voor het mondeling inbrengen wordt gekozen, kan men bellen naar het team Ontwikkeling van onze gemeente via telefoonnummer 14 0517.

 

Verkiezingskrant 2022

Op vrijdag 4 maart wordt de Verkiezingskrant 2022 huis aan huis verspreid. Deze krant wordt door de gemeente uitgegeven en bevat informatie over de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Over de politieke partijen en hun standpunten en over de gang van zaken tijdens de verkiezingen.

 

Heeft u geen Verkiezingskrant ontvangen?
Neem dan contact op met de gemeente via griffie@harlingen.nl. Dan sturen wij u een exemplaar toe. Bellen kan ook via telefoonnummer 14 0517.

Gemeente Politiek & Maatschappij

Meer nieuws

Café Sven kaatspartij

04-03-2022

HARLINGEN - Een mooi zootsje atleten verskenen afgelopen zondag na een lange tijd in de Waddenhal.

Televisiezenders, radiostations en sociale media massaal in actie voor Giro555

04-03-2022

HARLINGEN - De landelijke en regionale media komen maandag 7 maart massaal in actie voor de Giro555 campagne Samen in Actie voor Oekraïne.

Drie gemeenteraden stemmen in met businesscase Empatec

04-03-2022

HARLINGEN - De gemeenteraden van De Fryske Marren, Harlingen en Waadhoeke hebben de Businesscase die is vormgegeven voor Empatec, vastgesteld.

Reacties

Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Haarmode Cats Haarmode Cats Zeilcharter Boreas Zeilcharter Boreas Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Expert Hogerhuis Expert Hogerhuis Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve LOUNGE Harry Greve LOUNGE Faber Tassen, Koffers & Accessoires Faber Tassen, Koffers & Accessoires Atelier & Schoenmakerij de Groot Atelier & Schoenmakerij de Groot Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten BENG Evenementen BENG Evenementen Fotografie Dorus Fotografie Dorus De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Visie Events Visie Events The Shamrock The Shamrock Van Campen & Dijkstra Harlingen Van Campen & Dijkstra Harlingen Beweegteam Harlingen Beweegteam Harlingen Kamsma Schoenen Kamsma Schoenen Hubo-Faber Hubo-Faber Karsten Wonen Karsten Wonen Zensa Moda Zensa Moda Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Grijmans Advocatuur & Mediation Grijmans Advocatuur & Mediation Wellheat Shop Wellheat Shop Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Royce Postma Schilderwerken Royce Postma Schilderwerken Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor
Tourist Info Harlingen Tourist Info Harlingen Jumbo Olaf Hermus Jumbo Olaf Hermus Beweegteam Harlingen Beweegteam Harlingen Joachim de Ruijter Fotografie Joachim de Ruijter Fotografie Homminga's Fijne Winkeltje Homminga's Fijne Winkeltje Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Harry Greve Gitaar- en Basgitaarlessen Wellheat Shop Wellheat Shop Zwembad Het Derde Haad Zwembad Het Derde Haad Peter Kuiper, voor oog en oor Peter Kuiper, voor oog en oor De Skûle Welzijn De Skûle Welzijn IJssalon Min12 IJssalon Min12 BENG Evenementen BENG Evenementen Copini Opticiëns Copini Opticiëns Gemeente Harlingen Gemeente Harlingen Karsten Wonen Karsten Wonen Visie Events Visie Events Wijnen van Ons & Hippefrieten Wijnen van Ons & Hippefrieten Havenbrouwerij | Het Brouwdok Havenbrouwerij | Het Brouwdok